Syn Dády Patrasové je velký sympaťák. Takového chlapa byste chtěli doma také

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
dagmar patrasova
dagmar patrasova

Mít za otce hudebníka může být velká výhoda. Pokud pak i vaše matka dělá hudbu, může to být dvojitá výhra. Rozhodly se děti známých osobností následovat své rodiče v umělecké kariéře, nebo se vydaly naprosto jiným směrem?

Felix Slováček, vlastním jménem Antonín Slováček, je český hudební skladatel a muzikant. Jeho manželkou je Dagmar Patrasová, známá především z dětských hudebních pořadů. Na jejích písničkách vyrostla velká skupina dětí, některé děti její hudbu dokonce poslouchají dodnes.

Rodina v uměleckém průmyslu

Je pravdou, že pětadvacetiletou zpěvačku a herečku Annu Slováčkovou známe z pořadů pro děti a z divadel.

V roce 2019 jí byl zjištěn zhoubný nádor prsu, kvůli kterému musela podstoupit chemoterapii. Minulý rok také vydala píseň I když jsme plešatý, na které spolupracovala s Pokáčem v rámci projektu na podporu onkologických dětí.

Další z jejích sourozenců, Aniččina nevlastní sestra René Slováčková, je českou herečkou a dabérkou.

Co ale Aniččin bratr, syn Dády a Felixe? Rozhodl se také pro umělecký průmysl, nebo se vydal jinou cestou?

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený ???? ????? ?????????? (@anna_julie_slovackova)

Felix Slováček mladší letos oslaví třicáté osmé narozeniny. A aby nevyšel z rodinných stop, i on se věnuje umění. Po absolvování hudební stáže v zahraničí působil v symfonickém orchestru. Právě díky svému synovi Felixovi se Dagmar s Felixem starším stali prarodiči. Má totiž syna Felixe Antonína, kterému letos bude deset let.

Otcova politická kariéra

Felix Slováček starší se ovšem nezajímá jen o hudbu. V minulosti se objevil v politickém světě a kandidoval jako nestraník do Senátu. V prvním kole však získal nízký počet hlasů a do druhého kola nepostoupil.

Přesto se může chlubit tím, že v roce 2013 převzal od prezidenta Miloše Zemana medaili Za zásluhy.

Většinu z nás by zajímalo, zda měli Felix ml. a Anička v oblibě skladby své matky Dády nebo zda sledovali pořady, v nichž si zahrála. Kdo z nás by si nepřál mít matku, která se objevila v pohádce Arabela nebo v pořadu Kouzelná školka?

Autor: Štěpán Pacík


Související články