Syn Chucka Norrise budí ještě větší respekt než jeho obávaný otec. Takto drsně vypadá

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
chuck norris
Zdroj: Profimedia

Americký herec Chuck Norris je určitě jednou z největších žijících legend. Tento nepřemožitelný akční hrdina, o kterém kolují stovky vtipů o jeho nadpřirozených schopnostech, má hned několik dětí. Jeho syn Eric z prvního manželství potvrzuje pravidlo, že jablko nepadlo daleko od stromu.

I on totiž miluje adrenalin. Jeho koníček se stal i jeho obživou, a dokonce se po vzoru otce začal věnovat filmu. Avšak trochu jiným způsobem, než by se očekávalo. Samotné herectví pro něj bylo příliš málo dobrodružné, vybral si proto kariéru filmového kaskadéra.

Eric a jeho bratr Mike jsou syny z Chuckova prvního manželství s Dianne Holecheck. Ta byla Chuckovou spolužačkou, a přestože se brali velmi mladí (Chuckovi bylo osmnáct let), manželství jim vydrželo dlouhých třicet let.

Nejdříve vystudovat, až poté závodit

Dnes pětapadesátiletého Erica již od dětství přitahovaly rychlé stroje. Nemohl se dočkat, až dokončí studia na Arizonské státní univerzitě, aby se mohl vrhnout do víru automobilových závodů.

Začátek jeho závodní kariéry se datuje rokem 1982. Tehdy se účastnil závodu tahačů a závodil ve Formuli 2000. Velké úspěchy měl na okruhu ve Willow Springs a ve Formula Ford Series. Slavné vítězství si připsal v roce 2002 na věhlasném závodě NASCAR.

Kariéra u filmu

Kromě závodní kariéry se Eric Norris nechal zlákat i světem filmu stejně jako jeho otec. Jelikož však byl již od dětství milovníkem adrenalinu, rozhodl se být kaskadérem. Absolvoval řadu kaskadérských vystoupení a dělal kaskadéra v několika filmech.

Eric Norris

Zdroj: Darryl Moran / CC-BY-SA

Od poloviny osmdesátých let začal dělat dubléra svému otci. Společně se tak potkali v několika projektech, například ve filmu Prezidentův muž.

Založil si i vlastní kaskadérskou školu a u filmových štábů sám koordinuje kaskadéry a vede veškeré jejich kousky. Spolupracoval na několika dalších filmech jako Mission Impossible 3, Andělé a démoni, Město či Křižovatka smrti.

Vidět jste ho mohli i v seriálu Walker, Texas Ranger, který tak proslavil jeho otce. Eric zde účinkoval jako herec a kaskadér, několik epizod dokonce režíroval a čtyři produkoval.

S kariérou profesionálního závodníka se již rozloučil, a věnuje se tak už jen kaskadérství.

Od roku 1993 žije se svojí manželkou Stephanií a mají spolu čtyři děti. Rodina bydlí v Kalifornii.

Autor: Michaela Pauerová


Související články