Syn Alicie Keys je celá maminka. Jeho rozzářený výraz vám vykouzlí úsměv na rtech

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
alicia keys
alicia keys

Egypt Daoud Dean je nejstarším synem skladatelky a hudebnice Alicie Keys a jejího manžela, hudebního producenta a DJ Swizz Beatz. Kromě toho, že mamince z oka vypadl, zdědil i její hudební nadání. A to opravdu není ledajaké.

V útlém věku pouhých pěti let totiž Egypt složil svou první skladbu pro rappera Kendricka Lamara.

„Ráno vstal a broukal si melodii. Šli jsme ke klavíru, abychom ji zahráli. Podle sluchu brzy přišel na to, jaké klávesy má mačkat. Ten pocit znám,“ popsala Alicia vznik písně svého malého génia. Skladba dostala název Untitled Unmastered.

Maminku doprovodil na klavír a způsobil poprask

V současné době už má ctižádostivý hudebník a producent v hudebním průmyslu jméno. Třeba jednou dožene svou maminku.

Ta získala během své kariéry patnáct cen Grammy, na svém kontě má i několik filmů a je také známá svou humanitární prací, filantropií a aktivismem.

Egypt způsobil velký poprask, když vystupoval po boku své matky na jevišti 2019 iHeart Radio Music Awards.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Alicia Keys (@aliciakeys)

Hrál na klavír, zatímco jeho slavná matka zpívala své písně Raise a Man a You Don’t Know My Nam. Alicie pak na svůj Instagram napsala, že šlo o „moment, o němž snila.“

I mladší syn je talentovaný

Není to poprvé, co Alicia se svým manželem předvedla světu muzikální talent svých dětí. Jejich mladší syn Genesis ještě jako mrňous zbořil internet svým freestyle beatboxem.

Jestli to tak půjde dál, možná se dočkáme i společného rodinného alba. Synové Alicie Kyes jsou zkrátka důkazem, že umělecké předpoklady se dědí a je jen na rodiči, zda je bude u dítěte vyvíjet. Egypt i Genesis pro to mají ty nejideálnější podmínky.

Zpěvačka narážela na to, že ona sama hraje na klavír už od útlého věku. Ostatně se proslavila svou autorskou tvorbou a písněmi jako Fallin‘ či Ain’t Got You a dodnes je považována za jednu z největších zpěvaček a skladatelek své doby.

Autor: Šárka Blahoňovská


Související články