Světlana Nálepková se pochlubila svým domem. Z ruiny vytvořila bydlení ve svém stylu

od Markéta Krejčí
< 1 minuta čtení
Nalepkova Svetlana
Zdroj: Nextfoto

Světlana Nálepková již několik let bydlí mimo Prahu. Jejím domovem se nakonec stala usedlost v malé obci poblíž Berouna. Tu ale musela kompletně zrekonstruovat. Nyní už však má vše hotové a užívá si zaslouženého klidu. Její příbytek je stejně originální jako ona sama.


Herečka a zpěvačka Světlana Nálepková už více jak deset let nežije v Praze. Místo toho si užívá v malebném prostředí středočeské vesnice.

Stoletý dům a obrovský pozemek

Své vysněné bydlení objevila zpěvačka už na začátku 90. let. Kromě stoletého stavení ji zaujal také pozemek, který k domu náležel a jehož rozloha činí téměř 3 000 metrů čtverečních.

Její počáteční euforie se ale rychle vytratila. „Když jsem do něj vešla, to, co jsem viděla, mě rozbrečelo. Díky předešlým zkušenostem jsem věděla, co všechno mne čeká,“ svěřila se kdysi webu Kafe.

Rekonstrukce jí dala zabrat

Vše ale nakonec zvládla, i když to bylo velmi náročné. „Z původní stavby nakonec zbyly jen obvodové zdi. Vše se muselo zbourat a udělat nové: podlahy, příčky, střecha, prostě všechno,“ vysvětlila nedávno iDNESu.

Nakonec to ale stálo za to. „Je tu nesmírný klid a spí se zde jako v hrobě. Tady nic neslyšíte, vůbec nic. Jen ráno kohouta, slepice a občas zaštěká pes,“ doplnila ještě.

Interiér je velmi originální

Rozlehlé stavení je laděno do vesnického stylu. Kuchyni navíc vévodí obrovská kachlová kamna, na kterých se dá dokonce i spát. Celý interiér si můžete prohlédnout v galerii na iDNESu.

Přesto se v domě nezapře Světlanin originální styl. Vedle vesnického nádobí vyčnívající originální obrazy. Nechybí také doplňky ve stylu buddhismu, jehož myšlenky zpěvačka praktikuje.

K domu patří také pergola a venkovní kuchyně. Celé stavení je tak rozlehlé, že v něm plnohodnotný domov našla také Světlanina dcera Pepina, a to i se svými dvěma dětmi.

Zdroj: Kafe,iDNES,

Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články