Svět Přátel truchlí nad smrtí Matthewa Perryho, ale skuteční přátelé stále mlčí

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Matthew Perry
Zdroj: Rena Schild / Shutterstock.com

Chandler Bing byl a vždy bude hlavním tahounem sarkasmu v seriálu Přátelé. O co více byl Chandler vtipný, o to více jeho představitel Matthew Perry bojoval se svými démony. Přátelé se shodují, že to vypadalo, že Matthew našel znovu chuť žít. O to větší šok přinesla neděle 29. října, kdy bylo jeho tělo nalezeno mrtvé ve vířivce. Celý svět Přátel se přidává ke kondolencím, jen ti skuteční přátelé mlčí.

U domu herce vzniklo pietní místo, televize vysílají vzpomínkové pořady s hercem, rodina truchlí… Ale zbytek hlavních hvězd seriálu mlčí.

Ticho na sociálních sítích

Fanoušci truchlí a upírají zraky na zbylou pětici z Přátel. Ti však mlčí. Lisa Kudrow v den smrti Matthewa sdílela narozeninové přání svému synovi.

Jennifer je co se týče příspěvků na instagramu velmi skromná a poslední příspěvek sdílela před měsícem. David Schwimmer na svém instagramu sdílel poslední zprávu dne 12. října a týkala se války v Izraeli. Courteney Cox má poslední příspěvek týden starý a jedná se o vtipné video s jejím pejskem.

Nejvíce se asi zraky fanoušků upíraly na instagram Matta, který s Matthewem byl v nejužším kontaktu. Ten zde ale poslední příspěvek uveřejnil před 42 týdny, a je tedy zřejmé, že účet není aktivní.

Dle médií se dá očekávat, že pětice vydá jedno společné vyjádření, jakmile se poperou se zármutkem. Média pak s odkazem na jejich blízké uvádí, že pětice je odchodem svého kamaráda zdrcena.

Kondolence ze všech stran

Zatímco pětice mlčí, k tragické smrti Matthewa se vyjadřuje celá komunita okolo Přátel.

Spolutvůrci seriálu Marta Kauffman, David Crane a výkonný producent Kevin Bright vyjádřili smutek nad tragickým úmrtím.

„Jsme šokováni a hluboce, hluboce zarmouceni úmrtím našeho milovaného přítele Matthewa,“ vydali společné prohlášení s tím, že Matthew byl vždy tou nejzábavnější osobou v místnosti.

Ke kondolencím se přidali herci, kteří se v seriálu objevili, například Selma Blair či Paget Brewster.

Chandlerova láska truchlí

V seriálu se opakovaně objevovala postava Janice, která svým smíchem rvala uši nejen Přátelům, ale i fanouškům.

„Jaká ztráta. Světu budeš chybět Mathew Perry. Radost, kterou jsi přinesl tolika lidem ve svém příliš krátkém životě, bude žít dál,“ napsala představitelka Janice, herečka Maggi Wheeler.

Ve videu zveřejněném na počest herce se objevila například i Gwyneth Paltrow, která Matthewa označila za vtipného a sladkého.

Snad se tedy fanoušci brzy dočkají kondolencí, které nejvíce očekávají. Ačkoliv ani to nezmění nic na tom, že již nikdy nebudou Přátelé spolu.

Zdroje: People, New York Post, IndependentInstagram Kudrow, Instagram Aniston, Instagram Schwimmer, Instagram LeBlanc, YouTube

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články