Svatba Harryho a Meghan byla pro fotografy noční můrou

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Harry a Meghan
Zdroj: Profimedia

Když se Harry a Meghan brali, byli v nelehké pozici, protože jejich svatbu již od začátku všichni porovnávali se svatbou Williama a Kate. V konečném hodnocení nakonec dvojice prohrála, protože jejich svatba byla dražší, a navíc vůbec nepotěšila fotografy.

Velkolepá svatba se konala v roce 2018 v kapli svatého Jiří na zámku Windsor. Meghan byla pod drobnohledem a svatba byla v mnohém porovnávána se svatbou Williama a Kate.

Porovnávaná svatba

Mnohým se například nelíbilo, že je Meghan rozvedená.

„Nebylo vhodné, aby rozvedená žena, která se znovu vdává v kostele, vypadala tak okázale panensky,“ uvedla například Ingrid Seward podle Daily Mail.

Hodně se také spekulovalo o ceně svatby a rozmezí udávaná v médiích byla velmi rozsáhlá. Nejčastěji se však všichni shodli na částce 43 milionů dolarů. Jak uvádí například server Reflex, byla tím pádem jejich svatba levnější než svatba Charlese a Diany (123 milionů dolarů).

Při srovnání s Williamem a Kate ale naopak pár „prohrál“, protože ti za svatbu dali 39 milionů dolarů. A ještě v další oblasti měli Harry a Meghan oproti zmíněné dvojici horší svatbu – ve focení.

Mizerný den a katastrofa

Arthur Edwards je královským fotografem, ale svatba Meghan a Harryho pro něj byla natolik náročná, že ji pro deník The Sun označil za hroznou.

„Byl to mizerný den. Teď vám můžu říct, že to byla nejhorší královská svatba, jakou jsem kdy udělal. Protože Harry byl odhodlán držet noviny co nejdále od toho všeho,“ prozradil fotograf.

Edwards uvedl, že všechny fotografie musely být pořízeny na dálku, což neumožňovalo nejlepší podmínky pro práci.

„Všechno se dělalo na dlouhých čočkách. Měl jsem 800 milimetrový objektiv fotografující přijíždějící hosty. Fotografové, které pro tuto práci najali, byli pět stop daleko. Bylo to prostě beznadějné,“ dodal k danému dni.

Fotograf vzpomínal i na to, jak se mu nepovedl záběr odjezdu novomanželů v kočáře. Ten totiž kolem fotografů projel ve velké rychlosti, a navíc se manželé zrovna otočili. Pro fotografa bylo prý takové focení katastrofou.

Na dotaz redaktora, zda si myslí, že bylo toto jednání úmyslné, fotograf odpověděl, že to tak cítil.

„Nebyl jsem to jen já. Byl to celý britský tisk, s nímž se v mnoha ohledech špatně zacházelo,“ řekl fotograf.

Zdroje: Instagram The Sun, Daily Mail

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články