Supermodelka Kate Moss byla hezká už v 8 letech. Její přirozená krása vás překvapí

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
kate moss
kate moss

Za čtyři roky oslaví britská topmodelka Kate Moss padesáté narozeniny. I přes svůj věk, kdy by klidně mohla jít do modelingového důchodu, se ale stále věnuje práci. Její proměna z dívky, která zaujala agenta na letišti, v jednu z nejúspěšnějších modelek je fascinující.

Dívka jako každá jiná. Tak by se dala ve zkratce charakterizovat mladá Katherine Ann Moss, která v dospívání moc ničím nevyčnívala. Usměvavá holčička ale zaujala modelingovou agentku Sarah Doukas.

Ta si v té době založila zrovna modelingovou agenturu Storm a potřebovala nějakou dívku, která by její agenturu nastartovala.

Štěstí se na ni usmálo na letišti

Kate Moss bylo v roce 1988 čtrnáct let. Vracela se zrovna z rodinné dovolené na Bahamách zpět do rodné Anglie. Právě na letišti ji spatřila Sarah a mladou dívku oslovila.

Kate byla tehdy na modelku docela malá a ve srovnání s ženskými supermodelkami z osmdesátých let i dost hubená. Právě to jí zajistilo, že se okamžitě stala sledovanou, protože byla jiná.

Kromě toho se stala novým typem tzv. antimodelky, čímž odstartovala menší modelingovou revoluci. Nevypadala vždycky perfektně, naopak její „zanedbaný“ vzhled jí zajistil úspěch. Na rozdíl od načančaných krásek připomínala často kluka. Kate se v tomto vzhledu našla a drží si ho dodnes.

Klidně se ukáže nenamalovaná a často ani nepřipomíná jednu z nejúspěšnějších modelek. Ve čtrnácti letech by si nikdo nevsadil, že to bude jednou ona, kdo bude synonymem krásy.

Zdroj: Profimedia

První obálka a hned nahá

Nutno podotknout, že mladá Kate nikdy neměla problém udělat pro perfektní fotku všechno. To dokázala i na svém prvním focení pro časopis The Face, kde se ukázala nahá. Titulní strana měla obrovský úspěch a Kate od té doby pózovala bez oblečení snad častěji než s ním.

Na začátku své kariéry byla ale jako každá jiná. Až s postupem času, hlavně tedy v období svého dospívání, okolo sebe začala šířit zvláštní auru.

Měla neskutečný projev a výraz a pracovat s ní bylo pro všechny vždycky osvěžující. Podle svých kolegů a fotografů byla prostě jiná než ostatní.

Žádná stydlivka

Na svém prvním focení nepůsobila mladá modelka vůbec nervózně. V bílém svetru pózovala s úsměvem a kamennou tváří. Podle fotografa Davida Rosse, který s ní pracoval, nemusel říkat vůbec nic, aby se uvolnila. Ani on, ani mladá dívka netušili, jaká hvězda a ikona se z ní stane.

Přestože její život i práci ovlivnilo několik zkažených vztahů, drogových závislostí nebo záliba ve večírcích, alkoholu a cigaretách, ona se vždy dokázala vrátit zpět na výsluní.

Své dobré geny dala do vínku i své dceři Lila Grace, která jde v matčiných stopách a ve svých osmnácti letech je z ní rovněž modelka. A po matce zdědila i jedinečnou, ale ne prvoplánovou krásu. Bude zajímavé sledovat, kam se Lila dostane.

Autor: Barbora Turková


Související články