Štefan Margita založil nadaci na počest Hany Zagorové. Peníze jí chce vydělat jinak než škemráním

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Stefan Margita
Zdroj: Nextfoto

Hana Zagorová zemřela loni v srpnu. Pro jejího manžela Štefana Margitu bylo ale velmi těžké se s ní rozloučit. Teprve nyní uložil její ostatky do hrobu a dal tak své ženě konečné sbohem. Na její počest také založil Nadaci Hany Zagorové, která podporuje pacienty s onemocněním, kterým zpěvačka trpěla.

Urnu Hany Zagorové měl po celou tu dobu Margita doma. Poslední krok k rozloučení s ní tak pro něj byl opravdu velmi náročný. Nakonec to ale zvládl. Nad vodou ho drží i to, že se nyní může věnovat nově vzniklé nadaci.

Nemá v úmyslu škemrat o peníze

Hana Zagorová by dnes oslavila 77. narozeniny. Margita ku příležitosti tohoto výročí zveřejnil na svém instagramu informaci o nové nadaci na její počest.

Popsal lidem nejen to, čemu se bude projekt věnovat, ale také to, jak bude získávat peníze.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Štefan Margita (@stefanmargita_official)

„Věřím, že lepší dárek než Nadaci Hany Zagorové, která podporuje pacienty, kteří se potýkají se stejnou nemocí, jako jsi měla ty, jsme vymyslet ani nemohli. Děkuji všem, kteří se na vzniku podíleli a finančně Nadaci podpořili. Otevírám tvé oblíbené šampíčko a posílám jednu sklenku tam nahoru. Na tebe, lásko,“ vzkázal Margita své zesnulé ženě.

Ve videu pak prohlásil, že rozhodně nemá v plánu sdílet účet nadace a prosit lidi o pomoc. Peníze se projekt pokusí vydělat především pořádáním různých koncertů. Už teď je podle Margity na účtu nadace pěkná částka.

Poslední rozloučení

Svou milovanou ženu uložil Margita na Vyšehradě, kde spočinula vedle svých rodičů, píše Aha! Vdovec si jako oporu přizval jenom pár nejbližších.

Byli mezi nimi například lékař Karel Valdauf nebo producent Luboš Kříž.

Podle Margitových slov šlo o jeden z nejtěžších úkolů, který v životě měl. Nakonec ho ale zvládl a teď se musí soustředit už jenom na přítomnost. I když Hanku už nemá doma, dobře ví, že je tu stále s ním.

Zdroj: Instagram, Aha!, Super

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články