Štefan Margita se bytu po Haničce zbavovat nebude. Všechno nechá tak, jak to je, aby byla s ním i o Vánocích

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
stefan margita
Zdroj: Nextfoto

Hana Zagorová sice zemřela už před několika měsíci, pro jejího manžela Štefana Margitu ale teď nastává další náročné období. Se ztrátou se ještě nedokázal smířit a nyní ho navíc čekají první Vánoce, které nebude trávit po jejím boku. Nějaký čas teď pobýval v zahraničí, nyní se ale vrátil do bytu, kde mu Haničku všechno připomíná.


„Amerika mě hodně zaměstnala. Všichni se tam ke mně chovali báječně a snažili se, abych přemýšlel o něčem jiném. Člověk na chvíli přijde na jiné myšlenky, ale ten návrat domů byl pak samozřejmě mnohem horší. Hanka na mě vždycky čekala a připravila mi něco na přivítanou, teď tu není nic,“ svěřil se Margita nedávno v pořadu Život ve hvězdách.

Dodal, že o svém trápení už příliš mluvit nechce, protože si uvědomuje, že na světě mnoho lidí zažívá to samé a on by neměl upírat pozornost všech jen k sobě. „Jediný rozdíl je v tom, že Hanka byla tak populární a oblíbená, že kohokoli potkám, všichni se na ni ptají,“ vysvětlil podle iDNES.

Chystá se uložit její urnu

S Hankou Zagorovou se hudebník zatím nedokázal úplně rozloučit. Doma tak má stále její urnu. „Možná někomu budu připadat jako blázen, ale já ji tu zatím potřebuji,“ svěřil se. Teď je ale odhodlaný ji konečně dát tam, kam patří.

Blesku Štefan Margita prozradil, že po turné a lednovém koncertu v O2 areně plánuje urnu uložit do hrobu na Vyšehradě. Často se ho lidé ptají, co bude s bytem, ve kterém s Hankou společně pobývali. Bude ho Margita prodávat?

„To určitě ne. Nechám si ho, protože Hanička v něm byla šťastná,“ řekl s tím, že se stěhovat rozhodně nebude. Dodal, že zatím nechal v bytě všechny zpěvaččiny věci tak, jak byly. Probrat se jimi pro něho bude velmi těžké.

„Všechno nechám tak, jak je. Nedotknu se její šatny. Je to hrozné, když vidím všechny její krásné šaty, večerní róby, kabelky, svetry. Nedovedu si představit, že bych všechno někomu dal a viděl, jak to nosí,“ uvedl před časem.

Slíbil, že nic nezmění

Letošní Vánoce budou pro Margitu velmi smutné. Ale vzhledem k tomu, že v bytě od její smrti zatím nic nezměnil, bude prý mít pocit, jako kdyby tam byla Hanka stále s ním.

„Bude to smutné. Slíbil jsem Hance, že tu nic nezměním. Není důvod. Alespoň je tak Hanka stále tady. Udělal jsem jen malou vánoční výzdobu, což by asi ocenila. Ale venkovní, co jsme mívali, letos nedělám, není pro koho. Chci už mít svátky za sebou,“ říká podle iDNES závěrem.

Zdroj: Blesk, iDNES, OnlyU

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články