Stav Josefa Laufera se nelepší. Jeho kamarád Jiří Krampol stále věří ve šťastný konec

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Josef Laufer
Zdroj: Pavel Machan / CNC / Profimedia

Herec Josef Laufer skončil po operaci srdce ve vegetativním stavu a občas médii proběhne zpráva s aktuálními novinkami o jeho situaci. Ve skutečnosti jsou však veškeré tyto informace pouze konstatováním neměnného stavu. K tomu se nedávno vyjádřil i jeho kamarád Jiří Krampol.


Měla to být banální operace srdce, ale vše se zkomplikovalo a herec Josef Laufer skončil v roce 2020 ve vegetativním stavu.

Dcera věří v zázrak

Jedná se o stav, kdy má pacient otevřené oči, je při vědomí, ale nereaguje na své okolí. Jeho rodina jej pravidelně chodí navštěvovat. Zejména jeho dcera Ester stále doufá v zázrak.

„Dokud to nevzdá on, má smysl se snažit o zlepšení a věřit, že bude líp,“ prohlásila Ester před rokem.

Ta také prozradila bližší informace o jeho stavu s tím, že mu chodí předčítat a věří, že ji otec vnímá.

Nové informace?

Jednou za čas se v médiích objeví nové informace o hercově stavu, ale jedná se vždy jen o opakující se sdělení.

Skutečnost je totiž taková, že hercův stav se nezměnil. Každý další den v tomto stavu snižuje naději na to, že by se herec mohl uzdravit.

Dcera Ester se však naděje i nadále nevzdává, pravidelně jej navštěvuje, čte mu a pouští hudbu. Byla to zároveň i ona, kdo svému otci musel sdělit velmi smutnou zprávu.

Před Vánoci totiž zemřela ve věku 83 let jeho manželka Irena Greifová, která byla kostýmní výtvarnicí. Poslední roky trávila v soukromém zařízení na Malvazinkách poté, co před šesti lety upadla do toxického šoku a strávila několik měsíců na ARO.

O stav herce se pravidelně zajímají i jeho staří přátelé, kterým jeho osud není lhostejný. Mezi ně patří například i Jiří Krampol, který byl dlouhá léta Lauferovým sousedem, kamarádem a kolegou.

„Je to hrozné, jak Pepa skončil. Je mi ho strašně líto. Bezvadný kluk, tohle si nezasloužil. Já jsem od přírody optimista, stále věřím ve šťastný konec, ale co jsem slyšel, moc dobře to nevypadá,“ uvedl pro CNN Prima NEWS.

Zdroje: Blesk, Super, CNN Prima news, OnlyU

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články