Stal se samozvaným mesiášem. Parsifal Imanuel společně se svou sektou odvedl i dceru Mileny Dvorské

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Imanuel Parsifal
Zdroj: Profimedia

Jan Dietrich Dvorský se vždy toužil stát součástí velkého uměleckého světa. Jako mladý vystřídal celou řadu profesí a stále sám sebe hledal. Poté se seznámil s Lucií, dcerou herečky Mileny Dvorské. Společně s ní si přečetli knihu Oskara Ernsta Bernhardta Ve světle pravdy. A právě na základě této knihy se Dvorskému změnil život.


V lednu roku 1991 začal Dvorský vykládat, že právě on je Synem člověka, bytostí Parsifala Imanuela, mesiášskou postavou, která má podle Bernhardtovy knihy provést soud nad lidstvem a nastolit tisíciletou říši, popisují Lidovky.

Lidé ho začali následovat

Založil vlastní společenství s názvem Imanuelité, ve kterém se pasoval na jejich duchovního vůdce. Sám sebe přejmenoval na Parsifala Imanuela. Svou partnerku považoval za inkarnaci vysoké duchovní bytosti – labutí panny. V roce 1993 vyšla jeho kniha s názvem Syn člověk.

V té se bez jakýchkoli pochybností nazýval mesiášem. A kupodivu oslovil velkou oblast lidí, kteří ho začali následovat. Doufali, že pod jeho vedením se dočkají tisícileté říše, která se objeví poté, co bude svět stižen mnoha katastrofami.

Jeho stoupenci se ve prospěch Dvorského a jeho družky vzdali svého majetku i osobní svobody. Drželi hladovky, přestali posílat své děti do školy, žili v obráceném spánkovém rytmu. Kdokoli se mesiášovi či jeho družce znelíbil, musel společenství opustit.

Odvedl Mileně Dvorské dceru

Herečka Milena Dvorská samozvanému mesiášovi nikdy neodpustila, že od ní odvedl její dceru Lucii. Nikdy například neměla možnost poznat svá vnoučata. Dětí má Lucie se svým partnerem celkem osm.

Aktuálně není jasné, kde se Lucie s Parsifalem Imanuelem a dětmi nacházejí ani z čeho rodina žije. Poté, co v roce 2009 Milena Dvorská zemřela, uvažovali prý, že by se vrátili ze zahraničí do Prahy.

„Měl jsem Prahu vždycky hodně rád, kvůli věcem dobrým, ale i špatným, člověk je s tím vším prostě srostlý,“ cituje slova Dvorského server Blesk. K návratu dvojice do rodné země ale nikdy nedošlo.

Zdroj: OnlyU, Blesk, Lidovky

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články