Spice Girls letos oslaví 30. narozeniny. Objeví se i na známkách britské královské pošty

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Spice Girls
Zdroj: Featureflash Photo Agency / Shutterstock

Dívčí skupina Spice Girls si svou největší slávu užila v 90. letech. Na pódiích se nicméně objevovala i poté a i v dnešní době je výjimečně aktivní. V letošním roce oslaví už 30. výročí od svého vzniku. A k té příležitosti chystá také něco velmi speciálního.

Díky písničce Wannabe, kterou zná snad úplně každý, se stalo 5 zpěvaček první úspěšnou dívčí hudební skupinou, píše Rolling Stone. Tehdy totiž daleko více lidé vyhledávali takzvané boybandy. K oblíbeným interpretům patřili například Backstreet Boys nebo Boyzone.

Přerušovaná pauza

V roce 2000 se Spice Girls rozhodly, že si dají s vystupováním pauzu. Od té doby se ale několikrát sešly ke společnému vystoupení. Na pódiích se objevily v roce 2007 a 2008, a to dokonce v rámci velkého turné.

Vystoupily také na ceremoniálu letních olympijských her v roce 2012 a v roce 2019 absolvovaly další turné. Chyběla jim tehdy sice Victoria Beckham, i ve čtyřech nicméně potěšily nadšené davy fanoušků.

Specialita ke třicetinám

Spice Girls se proslavily po celém světě a jejich 30. výročí bude oslaveno skutečně ve velkém. K dispozici totiž budou jejich fotografie na známkách britské královské pošty. Jde tak o šestou skupinu, které se této pocty dostalo, píše The Guardian.

V dnešní době se každá ze zpěvaček věnuje vlastní kariéře. Ačkoli je možné, že v budoucnu opět společně vystoupí, mají každá jiný život.

Victoria Beckham se stala módní návrhářkou, Geri Halliwell se také věnuje módě, mimo jiné působila v roce 2017 jako porotkyně v talentové soutěži.

Emma Bunton se zaměřila na tanec a má na kontě také knihu pro děti. Mel B působila jako moderátorka své vlastní talk show a Melanie Chisholm se nadále věnuje hudbě, jen se vydala na sólovou dráhu.

Zdroj: Rolling Stone, Billboard, Instagram, People, US Magazine, The list, The Things, Sky News

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články