Sofie Höppnerová: Tahanice v dětství jí způsobily duševní problémy, musela se léčit na psychiatrii

od Soňa Jiroutová
3 minuty čtení
Sofie Höppnerova
Zdroj: Martin Hykl/CZECH NEWS CENTER CNC / Martin Hykl / CNC / Profimedia

Sofie Höppnerová přiznala duševní problémy. Za nimi stojí zejména náročné dětství, kdy pendlovala mezi mátou Ivanou Jirešovou a tátou Ondřejem Höppnerem. Ve třech letech byla dokonce soudně odvedena k otci, protože matka bránila jejich styku. Když se vše uklidnilo, na Sofii situace dolehla a nyní zpracovává démony z dětství.

Dětství měla Sofie opravdu velmi náročné. Když se narodila, nevědělo se, kdo je vlastně její otec. Teprve testy otcovství prokázaly, že je jím bulvární novinář Ondřej Höppner.

Soudní exekuce na dceru

Ten se začal dcery dožadovat, a chtěl ji dokonce do své péče. Začaly dlouhé tahanice, které skončily například soudní exekucí, což bylo pro herečku prý nejhorším dnem jejího života.

„Smrtelným úderem pro mě byla exekuce na tříleté dítě, neboli odebrání dítěte násilím z nějakého důvodu. Tím důvodem mělo být, že jsem nepředala dceru v neděli přesně v šestnáct hodin,“ přiznala v pořadu Limuzína s Mírou Hejdou.

Dokonce pak byla za své odmítání předávat dceru vystavena soudním tahanicím. U soudu se hájila, že dělala vše v zájmu dcery, protože otec ji měl vracet ve špatném stavu.

„Sofii mi vrací pokálenou, přetíženou a unavenou, smradlavou od kouře,“ řekla tehdy herečka pro Aha!

„Tuto věc v žádném případě nechci komentovat. Vůbec se mi nelíbí, že je případ mé dcery medializován. Poškozuje ji to,“ nechal se tehdy slyšet Höppner pro Novinky.

Po dlouhých bojích dcera odešla

Soudy však pokračovaly, protože Ivana nesouhlasila se střídavou péči. Když konečně po dlouhých jedenácti letech vše ustalo, přišla puberta a velký šok: Sofie odešla k tátovi.

„Teď v současné době je opravdu u táty, protože chce. Je to pro ni teď svoboda. Necháváme to na ní, jak se Sofinka rozhodne a jak jí to vyhovuje. Její táta bydlí v centru města a já na okraji. Vzhledem k jejím aktivitám a kamarádům je to pro ni lepší. Hlavně jí spadl kámen ze srdce, že už nic nemusí,“ prozradila v roce 2019 herečka pro Expres s tím, že život je někdy fakt šaráda.

Když pak Sofie dospěla, tak od mámy odešla úplně a postavila se na vlastní nohy. Koncem minulého roku se ale zase k mámě vrátila.

„Už se zase vrátila. Ona odešla, protože jsme si lezly na nervy, ona lezla na nervy mně a já jí. Myslím si, že odešla v ten pravý okamžik. Teď už se spolu ale zase kámošíme a nastěhovala se zpátky,“ prozradila Jirešová pro Extra.

Před svou smrtí se Ondřej navíc oběma omluvil za problémy, které během let způsobil. Všechno se tak uklidnilo a vypadalo to, že mají máma s dcerou to nejhorší za sebou. Sofii ale náročné dětství zničilo.

Dětství narušilo psychickou rovnováhu

Sofie zdědila talent po svých rodičích a studuje na konzervatoři. Věnuje se herectví, jako maminka Ivana, a zároveň se aktivně věnuje psaní, což zdědila po svém zesnulém tatínkovi.

Hry píše Sofie společně se svými kamarádkami Rozálií a Josefínou Prachařovými. Napsaly již hru Vina Vína a nyní píší hru s pracovním názvem Fragmenty.

Holky se spolu kamarádí již od dětství, protože Ivana Jirešová a Linda Rybová jsou kamarádky.

Zároveň se ale Sofie věnuje psaní i sama a nyní do svého nového počinu zakomponovala i část sebe sama.

„Píšu si teď monodrama, ve kterém chci i hrát. Inspiraci beru z vlastního života. Je to náročné psaní, ale je to pro mě trochu léčebný proces. Jmenuje se Nemoce a bude to fakt silné,“ prozradila v rozhovoru pro iDNES.

A že tato hra bude opravdu velmi osobní a silná, dokazují následná slova Sofie, která na sebe prozradila velmi silné tajemství.

„Odráží se tam moje zkušenosti z dětství, které mě poznamenalo. Diagnostikovali mi hraniční poruchu osobnosti, anorexii a bulimii. Jsem teď po tříměsíční psychiatrické léčbě a tohle je první týden, kdy jsem zase venku a rozkoukávám se,“ šokovala Sofie v rozhovoru.

Možná právě toto veřejné odhalení vedlo k tomu, že se Ivana Jirešová urychleně vrátila ze Survivoru zpět do reality.

Zdroje: iDNES, Novinky, Expres, Aha!

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články