Slunce, seno, jahody slaví 40 let. Festival v Hošticích navštíví režisér i řada herců

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Zdenek Troska
Zdroj: Profimedia

Slunce, seno, jahody je první ze série filmů Zdeňka Trošky, která baví diváky už po mnoho let. Letos je to konkrétně 40 let od natočení prvního snímku. A proto v červenci proběhne festival s názvem Slunce, seno, 40. A to konkrétně 6. července v Hošticích.

Na festivalu se objeví samozřejmě sám režisér Zdeněk Troška. Dorazí ale také hlavní hvězdy filmů, například Jiří Lábus, Jaroslava Kretschmerová, Broněk Černý nebo Petra Pyšová. Chybět nebude ani autor hudby k filmu Karel Vágner, píše TV Nova.

Nadšený režisér

„V současné době běží v divadle muzikál Slunce, seno, jahody. A podle mého by někteří herci mohli s klidem i po letech hrát své původní role,“ nechal se slyšet loni v červnu Troška. Konkrétně zalichotil Kretschmerové, která se podle jeho slov vůbec nezměnila.

Muzikálová verze filmu jen dokazuje, jak moc je nadčasový příběh snímků oblíbený. Režisér se v současné době už nemůže dočkat, až jednodenní festival propukne.

„Hoštice jsou pro mě synonymem mého života. Nakonec už samotné hlášky, skeče a děj vychází z mého dětství, z toho, jak jsme žili, co bylo u nás v rodině i na vesnici běžné a co jsme prožívali,“ říká Troška k místu konání.

S filmem spjatí

Troška má na kontě celou řadu dalších slavných filmů. S jeho jménem si ale většina lidí spojí právě trilogii Slunce, seno. A podobně jsou na tom i herci.

Jaroslava Kretschmerová hrála ve filmu roli Evíka. Ani při tvorbě muzikálové verze nicméně nesměla chybět a zahrála si zde Kelišku. Pavel Kikinčuk, který původně hrál Šimona Pláničku, v muzikálu ztvárnil roli starého Škopka.

Fanoušci české klasiky se rozhodně mají v červenci na co těšit. Program bude nabitý celebritami a rozhodně bude stát za to se do Hoštic podívat.

Zdroj: Aplausin, České Noviny, Deník, Zítřek, TV Nova, Český rozhlas Dvojka

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články