Slavný dabér Miroslav Moravec: Jeho miliónový majetek skončil v podezřelé dražbě

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Moravec Miroslav
Zdroj: Profimedia

Před více jak 13 lety zemřel známý divadelní a filmový herec a dabér Miroslav Moravec. Ačkoliv ho za jeho hlas režiséři platili zlatem, herec nakonec zemřel v téměř úplné chudobě. Co se tenkrát stalo, a kam zmizel jeho majetek za milióny?

Když se řekne jméno Miroslav Moravec, téměř každému se okamžitě v uších rozezní nezaměnitelný sametový hlas Fantomase či inspektora Kojaka.

Pro svůj hlas byl velmi žádaný

Moravec byl sice talentovaným hercem, který si zahrál v divadle i ve filmu řadu zajímavých rolí, ovšem jeho hlas byl u něj doménou.

Nepracoval s ním jen v dabingu. Namlouval také rozhlasové hry a audioknihy. Lze tedy předpokládat, že během jeho dlouhé kariéry mu tato práce vynesla pořádný balík. Jak se ale ukázalo na sklonku jeho života, talentovaný umělec o většinu svého majetku nenávratně přišel.

Vše začalo nehodou

Moravec měl v roce 2006 nehodu — srazil jej couvající automobil. Herec tehdy musel do nemocnice, kde se podrobil operaci a následné rehabilitaci.

Během své dlouhé rekonvalescence ale udělal velkou chybu, že neplatil nájem ve svém utajeném příbytku na Smíchově. To se samozřejmě nelíbilo majiteli domu, který začal velmi brzy jednat.

Byt, ve kterém se Moravec kvůli potížím se zdravím téměř dva roky neukázal, nechal exekučně otevřít a co bylo uvnitř, nechal zabavit.

Zmizely drahé obrazy

A že toho bylo. „Na zdi visely cenné obrazy od Zrzavého a Kristoforiho a taky vzácné grafiky,“ stěžoval si tehdy herec deníku Blesk, když zjistil, že je jeho byt prázdný.

Veškerý majetek byl zabaven a prodán na dražbě, podle některých za nesmyslně nízkou cenu. Nábytek a méně cenné věci nechal údajně majitel bytu odvést na skládku.

Ačkoliv se Moravec snažil svůj majetek zachránit, jeho zdravotní stav mu to nedovoloval. Přidaly se další zdravotní obtíže, a posléze mu byla diagnostikována rakovina plic. Herec nakonec zemřel, aniž by své cennosti někdy více spatřil.

Zdroj: Aha!, Blesk

Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články