Slávka Budínová umírala osamocená. O její dědictví se však přihlásili všichni příbuzní

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Slavka Budinova
Zdroj: Dan Materna / MAFRA / Profimedia

Život se s herečkou Slávkou Budínovou nemazlil. Je to již 15 let, co tato oblíbená herečka zemřela sama a odevzdaná osudu. Svůj osamocený život se rozhodla řešit alkoholem. I tak ale po sobě zanechala milionové dědictví, o které se strhl boj.

Herečka ztvárnila během svého života mnoho známých rolí. Diváci ji mohou znát například ze seriálu Žena za pultem či z filmů Léto s kovbojem, Můj brácha má prima bráchu či Noc na Karlštejně, kde ztvárnila nezapomenutelnou Ofku.

Osamělý život

Ačkoliv šla z role do role a byla stále obklopena lidmi, ve skutečnosti byla na sklonku svého života velmi osamělá.

Nikdy neměla děti, ačkoliv těhotná byla. Ale dítě čekala dle deníku Blesk se svým milencem Karlem Högerem, který byl v té době zadaný. Ona zase měla dobře rozjetou kariéru a nechtěla ji přerušit A tak šla na potrat s tím, že děti bude mít později. Jenže už neotěhotněla.

V letech 1977–1994 byla vdaná za režiséra Iva Tomana. Ačkoliv jim osud dítě nedopřál, měli jeden druhého. A právě jeho smrt pak dostala herečku do samoty a na úplné dno. i když si všichni herečku pamatovali z rolí silných a temperamentních žen, ve skutečnosti po smrti manžela propadla alkoholu.

S přibývajícím množstvím vypitého alkoholu ubývalo nabídek rolí. Naposledy ji diváci mohli vidět v roce 1999 ve filmu Dvojrole. O 3 roky později zemřela.

Boje o dědictví

Jak už to tak bohužel někdy bývá, dědictví odhalilo příbuzné, kteří se o ni do té doby nezajímali. Jak by také ne, jednalo se dle deníku Expres o opravdu velké dědictví, totiž o dům na jednom z nejlukrativnějších pozemků v Praze na Klárově, který nesl za dobu své existence mnohá jména – U Bílé botky, U Bílé kuželky či U Bílé číše. Tento dům koupila Budínová v roce 1996 a žila zde až do své smrti v roce 2002. Ničivé povodně, která její dům poničila, se již nedožila.

Tím však její dědictví nekončilo! Herečka vlastnila ještě mnohé šperky a obrazy. Díky tomu se výše dědictví vyšplhala na cca 60 milionů. A očekávalo se, že toto dědictví nechá svým příbuzným.

Ti se také dle deníku Blesk hned po její smrti rozdělili na dva tábory a nárokovali si svou část dědictví. První skupina byli potomci nevlastního bratra, druhou pak tvořily její sestřenice. Herečka je však všechny převezla a vše odkázala starožitníku Rudolfu Příhodovi.

Zdroj: Blesk, Expres, Blesk

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články