Skupina No Doubt po devíti letech opět vystoupí v původním složení. Gwen Stefani se prý musí texty písniček učit znovu

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Gwen Stefani
Zdroj: Profimedia

Skupina No Doubt byla založena už v roce 1986. V 90. letech byla poměrně populární, proslavily ji hity jako Don’t Speak nebo Just a Girl. Zpěvačka Gwen Stefani nicméně od roku 2004 vystupuje sólově. V letošním roce se skupina po dlouhé době objeví na pódiu znovu.

Ačkoli sólová dráha zpěvačky je velmi úspěšná, kapela se na nějaký čas dala dohromady v roce 2008. O čtyři roky později představila nové album a v roce 2014 a 2015 měla pár koncertů. Od té doby o ní ale nebylo slyšet. Až doteď.

Velká dubnová akce

Po devíti letech se skupina v původním složení objeví na dubnovém festivalu Coachella v Kalifornii. Tam kromě nich vystoupí také Blur, Justice, Deftones, rapperka Ice Spice, Bleachers nebo Grimes.

Naposledy spolu No Doubt koncertovali během oficiálního vystoupení v roce 2015 na koncertu Global Citizen Earth Day 2015 ve Washingtonu. Gwen Stefani přiznala, že se bude muset většinu textů písniček učit znovu.

Písničky si nepamatuje

Zpěvačka se soustředila na sólovou kariéru a na své vlastní písničky. V hlavě jich má nyní údajně tolik, že texty skupiny No Doubt dávno zapomněla.

„Po těch letech si je vůbec nepamatuji. Lidé si myslí, že text písničky se z hlavy jen tak nevypaří, pravda ale je, že když se pár let věnujete úplně jiné hudbě, je potom těžké se vrátit do starých kolejí,“ uvedla v rozhovoru.

Gwen Stefani se na vystoupení velmi těší. Už teď má ale strach, že jakmile vystoupí na pódium a rozhlédne se kolem sebe, štěstím se rozpláče a bude trvat několik minut, než bude vůbec schopná zpěvu.

Zdroj: Hollywood Life, Billboard, Rolling Stone, CNN, People, USA Today

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články