Skupina Kelly Family byla fenomén. Část skupiny vystupuje stále, jiní dali přednost vlastní kariéře

od Soňa Jiroutová
3 minuty čtení
Kelly Family
Zdroj: Profimedia

Skupina Kelly Family v 90. letech pobláznila celý svět. Vyprodávala velké hudební arény a jejím písním se nešlo vyhnout, protože je hrály všude. Fanynky šílely po Angelovi a Paddym, z čehož skupina profitovala. V roce 2008 členové oznámili konec skupiny, aby se v roce 2017 vrátili. Jen už jich není tolik.

Dnes by jim to už asi nevyšlo, protože by je sociálka hnala. Ale v té době to nikdo neřešil. A tak velká rodina jezdila společně s nezletilými dětmi, které vystupovaly do noci. A všichni je milovali.

Pomohlo jim Bravo

Americko-irská rodinná skupina ve splývavém hippie hávu byla v polovině 90. let na vrcholu svého úspěchu s hity jako „An Angel“ či „I Cant Help Myself“.

Za jejím zrodem stál Dan Kelly, který se dvěma manželkami postupně zplodil 12 dětí. Ty se učily doma a otec se zaměřil zejména na hudební výchovu.

V roce 1974 začala rodina zpívat v ulicích po celé Evropě. Nakonec si pořídili autobus a začali koncertovat po Evropě. Když Danovi zemřela druhá manželka, musel se otec hodně ohánět, aby rodinu zaopatřil.

Dle serveru DW tak začala celá rodina v letech 1983 až 1994 vystupovat třikrát denně, ať pršelo, nebo svítilo, a prodala statisíce alb vlastní produkce.

Díky článku v časopise Bravo se skupina stala ze dne na den slavnou.

Když pak sláva rodiny začala klesat, začali nejstarší členové skupiny s vlastní sólovou kariérou. Přišlo to včas, protože členové byli vyhořelí.

„Nebyli jsme šťastní. Byli jsme nešťastní. A ano, možná tam byla nějaká depresivní nálada, která se v rodině rozšířila jako epidemie. To bylo děsivé,“ vzpomínala dle serveru Extra Patricia.

V roce 2017 přišel comeback

V roce 2002 zasáhla fanoušky smutná zpráva o úmrtí Dana Kellyho. Jeho smrt nesl nejhůře Paddy, který dokonce na 6 let zmizel do kláštera.

Když v roce 2017 ohlásili koncert v Dortmundu ve složení Angelo, Patricia, Kathy, Jimmy, Joey, John a Paul Kelly, byl koncert vyprodán za 18 minut.

„Všichni jsme dělali své sólové věci, ale v posledních letech jsme stále více přemýšleli o tom, že bychom se chtěli společně vrátit. Nikdy jsme se oficiálně nerozpadli. Bylo jen víc toho, co jsme si potřebovali rozmyslet,“ řekla v rozhovoru pro Právo Kathy.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Kelly Family (@thekellyfamilyofficial)

Smrt, nemoci, klášter a další příběhy

Jak se mají jednotliví členové rodiny? Podle deníku Blesk se ne všem daří v životě dobře.

Kathy Kelly byla nejstarší dcerou a převzala mateřské povinnosti po smrti otcovy druhé manželky. V roce 1999 kapelu opustila a věnovala se sólové dráze. Má pouze jediného syna Seana.

John Michael Kelly byl v kapele za hvězdu, dokud otěže nepřevzali Paddy a Angelo. Povahou introvert to prý ocenil. Ze skupiny odešel a dal přednost soukromému životu. S manželkou Maite Itoizovou tvoří formaci Elfenthal a koncertují.

Nejkrásnější ženou kapely byla Patricia. Má za sebou velmi vážné nemoci. Zánět míchy ji na čas upoutal na invalidní vozík a prodělala i rakovinu prsu. Vše však překonala a nadále se věnuje zpěvu a dvěma synům.

James Victor Kelly chtěl kapelu opustit již v době největší slávy. Nakonec opravdu odešel a s manželkou Meike Höchstovou má dvě dcery. Vystudoval režii a dodnes se jí věnuje.

Joey se po konci kapely věnoval zejména sportu, účastnil se Ironmana, vylezl na Kilimandžáro, plavil se po Amazonce či putoval za polární kruh. S manželkou vychovává tři děti.

Barby opustila skupinu v roce 2002, protože prý neunesla tíhu slávy. Poté se již držela v ústraní a těsně před 46. narozeninami podlehla blíže nespecifikované krátké nemoci.

Benjamínka popotahují úřady

Paddy se po smrti otce uchýlil do kláštera, kde 6 let vystupoval pod řeholním jménem John Paul Mary. Nakonec z kláštera odešel, vrátil se k hudbě a s manželkou Joelle Verreetovou se neúspěšně snaží o dítě.

Maite Star Kellyová nyní vypadá mnohem lépe než v době působení v kapele. Má dvě dcery s bývalým manželem, porotcovala v SuperStar, a také vyhrála taneční soutěž Let’s Dance.

Angelo byl benjamínkem skupiny a miláčkem fanynek. Ačkoliv to byl on, kdo zprostředkoval obnovení skupiny, v roce 2020 ji definitivně opustil, aby mohl vystupovat se svou početnou rodinou. S manželkou Kirou má totiž pět dětí a na vlastní kůži zažívá, jak by se k nim chovaly úřady, kdyby v Kelly Family vystupovaly jako děti nyní. Kvůli tomu, že jeho děti zpívají, je totiž rodina v hledáčku úřadů.

Zdroje: DW, Blesk, Instagram, Novinky, Extra

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články