Sinéad O’Connor: Svou matku nazvala absolutním monstrem, papeže skutečným nepřítelem

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
sinead o connor
Zdroj: s_bukley / Shutterstock

26. července letošního roku svět přišel o zpěvačku, která se vždy ráda odlišovala. Sinéad O’Connor se proslavila nejen pro svůj hlas, ale také svými kontroverzními názory a vystupováním. V říjnu roku 2018 například konvertovala k islámu a změnila si jméno na Shuhada‘ Davitt.

Nejde zdaleka o jedinou kontroverzi, kterou měla zpěvačka na svém účtu. V minulosti byl například údajně špatně pochopen jeden její výrok.

„Už nikdy nebudu trávit čas s hnusnými bělochy,“ napsala v jednom ze svých tweetů v roce 2018. Za příspěvek se dočkala velké kritiky od sledujících. Později se omluvila za to, že mohla její slova vyznít rasisticky.

Roztrhala fotku papeže přímo ve vysílání

Jedním z nejslavnějších kontroverzních činů hudebnice je roztrhání fotografie papeže Jana Pavla II., ke kterému došlo v televizním pořadu Saturday Night Live před zraky milionů diváků v roce 1992.

Sinéad nejprve změnila texty některých svých písniček, aby jimi upozornila na zneužívání dětí po celém světě. Následně zvedla fotografii, před kamerami papežův snímek roztrhala a poté pronesla: „Bojujte se skutečným nepřítelem!“

„Vždy jsem chtěla zničit fotku papeže, kterou měla doma moje máma. Představovala lži, lháře a zneužívání. Nikdy jsem nevěděla kdy, kde a jak ji zničím, ale věděla jsem, že ji zničím, až přijde správná chvíle,“ uvedla ve své knize.

Právě s matkou měla zpěvačka velmi komplikovaný vztah. Marie, která údajně svou dceru týrala, zemřela, když bylo Sinéad 19 let. Ona ji ale všechno špatné odpustila.

„Nenávidím, že ji nemohu obejmout a říct jí, že ji miluji. Postarala bych se o ni, i přesto, že byla absolutní monstrum,“ cituje její slova server People.

Kritika hymny

O’Connor v minulosti odmítla na jednom ze svých koncertů nechat zahrát hymnu. Vysvětlila to tím, že podle ní hymny nemají nic společného s hudbou. Upřesnila, že proti Americe jako takové nic nemá, tohle jí ale přijde zbytečné.

Její rozhodnutí vedlo k tomu, že byla její hudba zakázaná na řadě rozhlasových stanic v Americe. Ani to ji ale nepřesvědčilo změnit názor.

Jak podle serveru Daily Mail sama ráda říkávala, za svými slovy si vždy stála. A to tvrdila i přesto, že se tolikrát za některé své výroky musela omlouvat.

Sinéad O’Connor zemřela ve věku 56 let, přibližně po roce a půl poté, co její sedmnáctiletý syn spáchal sebevraždu. Příčinu zpěvaččiny smrti rodina nezveřejnila.

Zdroj: Daily Mail, New York Post, People

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články