Simonu Krainovou v restauraci děsí pohled na obézní děti. Své syny vede ke zdravému životnímu stylu

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
simona krainova
Zdroj: Profimedia

Modelka Simona Krainová se u videa na svém instagramu rozpovídala o problému, kterého si jsou téměř všichni rodiče vědomi, ale málokdo ho aktivně řeší. Nezdravých potravin je kolem nás v dnešní době takové množství, že se zdá téměř nemožné před nimi své děti „ochránit“ a zamezit jim v jejich konzumaci. A i Simona jako matka dvou dětí se s tím potýká dnes a denně.


„Často se setkávám s názorem, že u dětí je přece jedno co jí, hlavně aby jim nekručelo v břiše. V restauraci mě nejvíc děsí pohled na obézní děti, kterým rodiče bez špetky zodpovědnosti a rozumu už od raného věku vytvářejí návyk na všechny ty jedy plné cukru,“ prohlašuje na zmiňovaném instagramu.

Tím vzrůstá její negativní názor na některé rodiče, kteří do dětí od malička cpou sladké limonády, smažená jídla, polotovary a podobně.

Jak sama modelka prohlásila, rodičům dnešních dětí je evidentně zcela ukradené, že jim zadělávají na zdravotní problémy.

Hrozivá obezita a její následky

Už jenom nárůst dětské obezity je alarmujícím znamením, že je něco špatně. Na oficiálních stránkách Fakultní nemocnice Brno se můžeme dočíst, že zatímco v roce 1994 bylo v České republice jenom 3,7 % dětí s tímto problémem, dle údajů Světové zdravotnické organizace z roku 2016 mělo 27,5 % dětí nadváhu a 9,7 % bylo obézních. Dnes mluví čísla ještě hůř a obézní je skoro každé čtvrté dítě.

S tímto se pak pojí riziko vzniku různých nemocí, jako jsou cukrovka, špatné držení těla, skolióza páteře, vysoký krevní tlak nebo poruchy metabolismu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený simonakrainova (@simonakrainova)

Zároveň dochází k velkému tlaku na psychiku těchto dětí, mají problém zapadnout do kolektivu, často se jim ostatní děti smějí, a některé případy ve školách končí dokonce šikanou. To může vést k celoživotním psychickém poruchám, jako jsou například úzkostné stavy a podobně.

Modelka předchází těmto problémům u sebe i svých dětí po svém

Krainová je celkově velmi známá svým zdravým životním stylem, kdy pravidelně běhá i 10 kilometrů denně, stravuje se zdravě a snaží se tento způsob života předávat i svým dvěma synům. Snaží se je tak připravit do života se vším všudy tak, aby chlapci vykročili správným směrem.

Mimo jiné kluky místo dovolené u moře letos čekal kurz přežití, kde se naučili spoustu užitečných věcí od topografie přes první pomoc až po střelbu. Zažili také jednodenní hladovku. No, po těchto zážitcích si budou snad svého dosavadního života mnohem více vážit.

Zdroj: Super, FN Brno, Instagram

Autor: Denisa Weisová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články