Simona Stašová se podělila o svůj jídelníček. Za její vitalitou stojí ale i další věci

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
simona stasova
Zdroj: Profimedia

Herečka Simona Stašová v březnu oslavila 67 let a vypadá úplně stejně dobře, jako když v roce 2004 zazářila v roli trochu výstřední matky ve filmu Román pro ženy. Od té doby uplynulo už 18 let. A jaký má recept na mladistvý vzhled a skvělou figuru?

Simona Stašová není zastáncem žádných diet ani alternativního životního stylu. Samozřejmě že za jejím svěžím vzhledem něco je. Populární a energická herečka se už před časem rozhodla, že se vrhne na zdravý životní styl a najde si způsob, jak žít zdravě, ale přitom se stravovat tak, aby jí jídlo chutnalo. 

Jídelníček na míru podle chuti, ale zdravý 

Postupně si našla zdravé jídlo, které se naučila mít ráda, a vyřazovalo to, co moc zdravé není. Časem tak dospěla do bodu, že se její jídelníček skládá ze samých zdravých věcí a dbá na to, co jí. Také se učí o potravinách, aby věděla, jak jí určité potraviny mohou být prospěšné. 

Simona Stašová není zastáncem východní ani západní medicíny, ale má vyzkoušeno, že nemocem může předcházet právě vhodně zvolenou stravou. A proto o jídle přemýšlí. 

S omezením masa nemá problém 

Dnes už je pro ni zdravý jídelníček naprostou samozřejmostí. Za další zásadní stravovací návyk považuje minimální konzumaci masa. To si dopřeje jen naprosto výjimečně, když na něj jednou za čas dostane chuť.

Trošku zvláštní je, že potom sáhne třeba po tataráku, který zbožňuje. Na talíři má velice často i ryby, které miluje. 

Dobré jídlo ale není vše 

Jídlo ale není vše, co podle herečky stojí za její vitalitou, životní energií a nadhledem. Je už ve věku, kdy si může dovolit rozdávat životní rady, a navíc podle jejího spokojeného vzhledu je jasné, že ví, co dělá. 

Podle ní je důležité, aby se člověk dokázal přijmout takový, jaký je, a nesnažil se na sobě nic měnit. Právě to má přinést člověku úlevu a s ní spokojenost. 

Za důležitou považuje i jistotu v sebe sama. Tu herečka čerpá z dobře odvedené práce a ze vztahů, ve kterých člověk myslí především na blaho ostatních než na svoje. 

Život by měl být radost i ve stáří 

Stašová usoudila, že přišel ten správný čas, aby zvolnila tempo, a tak ubrala plyn. Žije mnohem klidněji a pracuje hlavně pro potěšení. Nezapomíná si udělat čas sama na sebe a na své milované čtení, kterému se může konečně naplno věnovat. 

V rozhovoru pro Ženy.cz zavzpomínala na svou zesnulou kolegyni Stellu Zázvorkovou, která říkala, že na stáří není nic pěkného, ale je to jediný způsob, jak zůstat naživu.  

Podle Stašové si stačí uvědomit, že každý věk má něco do sebe, a pokud se člověk cítí dobře po zdravotní stránce, tak vše ostatní jsou maličkosti. 

Herečka ůbec nepovažuje za důležité, že jí přibývají vrásky, ochabují svaly a sem tam má nějaký „špíček“. Bere to jako úplně normální stav, na kterém je dobré to, že stárnou všichni a stejně se s tím nedá nic dělat.  

Zdroj: Super, Ženy

Autor: Lída Kropáčková


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články