Simona Stašová měla šibalský úsměv už odmala. Dokazuje to snímek z dětství, na němž sedí Bohdalce na klíně

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Simona Stasova
Zdroj: Profimedia

Už jako malá holčička byla známá česká herečka a dcera neméně slavné Jiřiny Bohdalové veselá kopa. Na snímku z dětství, kterou sdílela se svými fanoušky, má stejný úsměv od ucha k uchu, jaký ji zdobí i dnes.

Úspěšná česká herečka Simona Stašová se narodila v Praze v roce 1955 do rodiny známé herečky Jiřiny Bohdalové a doktora přírodních věd Břetislava Staše.

Rodina s láskou k herectví a humoru

Lásku k divadlu a herectví zdědila nejen po své mamince, ale také po babičce Mařence Bohdalové, která se věnovala ochotnickému divadlu.

Právě po ní jsou ona i její maminka veselé kopy. „Babička se strašně ráda smála, a to neměla lehký život. Taky proto měla kolem sebe spoustu přátel, kteří s ní rádi trávili čas, dělala je totiž šťastnými,“ zavzpomínala na svou babičku pro Novinky.cz.

Že byla usměvavá už odmala, potvrdila na nedávné fotografii z dětství, kterou sdílela na svém Instagramu. Jako malá holčička sedí na klíně své maminky Jiřiny a s čertíky v očích se šibalsky usmívá. V komentářích pod fotkou se to hemží jen samými superlativy od fanoušků.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Simona Stašová Official (@simonastasova)

Smích jako lék

Humor byl u nich doma vždy lékem na všechny neduhy a také receptem na dlouhověkost. „Na otázku, proč se pořád tak srdečně směje, babička odpovídala, že na neduhy a trable je smích ta nejlepší medicína, a že se tedy raději směje, jinak by z pláče nevyšla. Měla svatou pravdu,“ doplnila ještě na téma humor pro Novinky.cz.

Ačkoliv se její rodiče rozvedli, Simona zůstala stále pozitivní, a to hlavně proto, že spolu všichni velmi dobře vycházeli.
Jako mladá se rozhodla, že bude také herečkou jako maminka, a absolvovala nejdříve konzervatoř a poté DAMU. Své první angažmá získala v divadle v Českých Budějovicích.

Na maminku nedá dopustit

Postupně se z ní stala úspěšná divadelní, ale také filmová herečka, která šlape na paty své slavné mamince. Ačkoliv si občas fušují do řemesla, mají spolu krásný vztah.

„S mámou jsme ještě nepřestřihly pupeční šňůru – a doufám, že dlouho nepřestřihneme. Máma je mou velikou inspirací, jak v soukromí, tak v profesi. Je mnohem silnější člověk než já, taky měla daleko tvrdší život, proto jí stále naslouchám. Nemusíme spolu ve všem souhlasit, ale vnímáme se a respektujeme. Dnes už ve všem,“ vyjádřila se pochvalně na adresu své maminky pro Novinky.cz.

Zdroj: Instagram Simony Stašové
Autor: Karolína Stoczková

Související články