Simona Postlerová výrazně zhubla. Bojovala se zápalem plic a postcovidovým syndromem

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
simona postlerova
Zdroj: Profimedia

Simona Postlerová toho má v poslední době hodně. Stará se o autistického syna, kterého po smrti manžela vychovává sama, práce má až nad hlavu a nedávno ji také potrápily zdravotní problémy. V jejich důsledku výrazně zhubla, a fanoušci si proto o ni dělají starost.

Vždy byla štíhlá, v poslední době je ale ještě hubenější než kdy dřív. Její rozhodnutí to rozhodně nebylo. Koncem minulého roku si totiž Simona prošla zápalem plic. A to nebylo to jediné, co ji trápilo. Nemocí se jí totiž spojilo dohromady hned několik.

„Měla jsem docela těžký postcovidový syndrom, trvalo to asi měsíc a půl, a měla jsem i zápal plic,“ svěřila se serveru Aha! na premiéře komedie Vy nejste žena, pane. V současné době se už Simona po krátké pauze opět věnuje hraní, následky nemocí na sobě ale stále pociťuje.

Má toho pracovně hodně

Ve zmíněné komedii nějaký čas herečku zastupovala kolegyně. „Naskočila jsem později, protože jsem zkoušela dvě věci najednou, ještě komedii se Simonou Stašovou. Nebylo by zodpovědné věnovat se oběma, proběhla tam i domácí příprava. Ale moc mě to baví a je mi tady hodně dobře. Dokonce si zazpívám, což už jsem dlouho nedělala,“ řekla herečka pro Super.

Po dlouhé době si tak Simona užívá chození do společnosti. Je si nicméně vědoma toho, že po nemocích, kterými si prošla, je její tělo stále ještě slabé. Musí proto na sebe dávat pozor.

Stará se o nemocného syna

Postlerová ale bere své problémy s humorem. „Váha mi šla výrazně dolů. No, budu teď muset jíst o něco víc dortíků,“ směje se. Naštěstí ji teď čekají také pěkné věci. Její dcera Jana se například brzy stane maminkou, a ona se tak zhostí role babičky.

„Strašně se těším na ten nový život, mělo by to být začátkem června,“ prozradila s tím, že se vnoučete nemůže dočkat. Sama se v současné době stará o osmadvacetiletého syna Damiána, který trpí autismem.

„Můj syn je extrémně chytrý. Číst už začal v pěti letech, nejvíc ho bavily básničky a hodně poslouchal vážnou hudbu. I když strašně potichu, ale on ji vnímal. Okolo třinácti let se ale vše změnilo. Místo jedniček začal ze školy nosit pětky, přestal mluvit, byl apatický a jednou při snídani zkolaboval,“ vysvětlila už v minulosti.

Tehdy se přišlo na to, že její syn trpí autismem. I když je tak dnes dospělý, stále vyžaduje prakticky neustálou péči.

Největší ranou pro Simonu pak byl odchod jejího manžela, který zemřel před 15 lety na rakovinu. Od té doby je herečka na všechno sama, díky pozitivní energii se jí ale daří proplouvat životem s úsměvem na rtech.

Zdroj: Aha!, Super, OnlyU

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články