Simona Krainová byla na castingu Kamaráda do deště II nervózní. Změnil jí však život

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Tofi Krainova
Zdroj: David Kundrát / CNC / Profimedia

Simona Krainová by možná nedosáhla takového úspěchu, kdyby nedostala životní šanci v kultovním pokračování filmu Kamarád do deště. Nyní, neuvěřitelných třicet let od premiéry, zavzpomínala na svůj casting.

Vzešla nová hvězda

Kdo by neznal film Kamarád do deště. Jistě ho lze bez nadsázky zařadit mezi kultovní filmy české kinematografie. První díl vznikl v roce 1988 a čtyři roky po něm následoval díl druhý s názvem Kamarád do deště II – Příběh z Brooklynu.

Režisér obou dílů Jaroslav Soukup navíc ve stejné době tvořil i pokračování úspěšného Discopříběhu, a diváci tak měli filmové žně.

„Už první scénář byl psaný vybraným hercům přímo na tělo. Kromě Lukáše a Sagvana také Karlu Augustovi,“ prozradil režisér a dodal, že měl scénář i na třetí díl, ale po smrti Augusty již pokračování natáčet nechtěl.

Stejně jako dnes, i před lety byla účast na natáčení takového filmu velká příležitost, aby se herec či herečka zviditelnili. A přesně to se stalo i v případě Simony Krainové.

Ta získala roli servírky díky tomu, že si ji režisér vybral z modelek agentury Czech Models. Modelka však neměla zkušenosti s herectvím, a tak její projev a dialogy předabovala Ljuba Krbová.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený simonakrainova (@simonakrainova)

Fax, který jí změnil život

Simona si nyní, 30 let od premiéry, zavzpomínala na fax, který jí přišel do agentury v Bruselu a změnil jí život.

Ano, čtete dobře, nabídka jí přišla faxem. Jak modelka u svého příspěvku pro mladší sledující dodává, mobil v té době ještě neměla.

„Simčo! Chce tě vidět pan režisér Jaroslav Soukup a scénárista Jaroslav Vokřál na castingu v Praze do hlavní role pokračování tenkrát divácky nejsledovanějšího trháku Kamarád do deště,“ stálo ve faxu.

Simona přiznává, že se jí podlomily nohy, když si představila, že by mohla hrát s Lukášem Vaculíkem a Sagvanem Tofim. Navíc jejím nejoblíbenějším filmem té doby byla Láska z pasáže, kde Vaculík také hrál.

„Nahrnula se mi krev do obličeje, bušilo mi srdce jako zvon, nemohla jsem popadnout dech a myšlenky utíkaly zpět do Prahy. Tu roli sakra musím mít,“ pokračuje ve vzpomínkách Simona.

Na pohovoru už čekala spousta modelek a Simona přiznává, že nervozita byla veliká. O to víc, když vyšel Vaculík a ona viděla jeho modré oči. Ale nakonec přišla záchrana v podobě Tofiho!

„Dýchej, ozval se u mého ucha Sagi. Usmál se na mě a povídá: Hele, jsi krásná jako nikdo, ještě to musíš uhrát. Rozumíš? Tak se sakra soustřeď!“ řekl jí a ona prý jen přikývla.

Jak všichni víte, nakonec jí to vyšlo a Simona zakončuje své vyprávění slovy: „A já už nikdy nebyla nějaká Simona Krainová.“

Zdroje: Blesk, Instagram

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články