Simon Helberg alias Howard Wolowitz z Teorie velkého třesku bude novou posilou seriálu Poker Face

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Simon Helberg
Zdroj: Profimedia

Proslavila ho role Howarda Wolowitze v sitcomu The Big Bang Theory, který u nás diváci znají pod názvem Teorie velkého třesku. Od ukončení tohoto seriálu však uběhla již nějaká doba. Co herec Simon Maxwell Helberg dělá a jaké má plány do budoucna?

Narodil se v Los Angeles do židovské rodiny a jako malý kluk se chtěl stát pianistou. Ale nakonec šel studovat na Newyorskou univerzitu a stal se hercem.

Navždy Howardem Wolowitzem

Ačkoliv se nejednalo o jeho první ani poslední roli, pro všechny zůstane navždy známý jako letecký inženýr z oddělení aplikované fyziky. Jeho nejlepším kamarádem je Rajesh, který zpočátku potřebuje k mluvení se ženami alkohol a který jako jediný nenajde ani na konci seriálu svou spřízněnou duši.

Lehce přitroublý a mnohdy namyšlený Howard, který žije se svou maminkou, to během 12 sérií Teorie velkého třesku schytává od Sheldona Coopera za to, že nemá titul Ph.D. Howardův život se změní poté, co pozná svou budoucí manželku Bernadette, s níž má dvě děti.

Tolik o jeho fiktivní postavě. Ale co dělá herec ve svém reálném životě nyní?

Simon potvrdil účast v seriálu Poker Face

V roce 2016 byl Hellberg nominován na Zlatý globus za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli Cosmého McMoona ve filmu Božská Florence.

Film natáčel v době, kdy ještě probíhalo natáčení seriálu Teorie velkého třesku, a využil v něm své hudební zkušenosti.

Když v roce 2019 seriál skončil, herec se stáhl do ústraní, ale na hereckou kariéru rozhodně nezanevřel. Jen se nějakou dobu věnoval své rodině. S manželkou žijí v Los Angeles a vychovávají spolu dvě děti.

Hellberg však nedávno oznámil, že se připojí k nadcházející sérii seriálu Poker Face. Herec by se měl objevit po boku Natashy Lyonne, která bude řešit případy vražd. Žádné další informace však nejsou známy.

Kromě Helberga a Lyonne si v seriálu zahrají také Joseph Gordon-Levitt, Benjamin Bratt, Stephanie Hsu, David Castañeda či Jameela Jamil.

Zdroje: TV insider, New Yorker

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články