Sestru Bořka Šípka našli zesnulou v jejím bytě. Pravděpodobně zemřela před třemi měsíci

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Borek Sipek
Zdroj: Profimedia

Rodina Bořka Šípka truchlí. Zemřela sestra slavného českého výtvarníka, kožní lékařka Stanislava Šípková. Ačkoli její smrt nastala už před třemi měsíci, její tělo bylo nalezeno teprve nyní. Okolnosti její smrti jsou prozatím neznámé.

Stanislava žila už delší čas v německém Hamburku. S příbuznými pravděpodobně komunikovala jen občasně, nikomu tak zřejmě nepřišlo divné, že se dlouho neozývala.

Složitosti s převozem

Ženu našli 8. května její příbuzní bez známek života. Vyšetřování ukázalo, že ve svém bytě zemřela už minimálně před třemi měsíci. „Nic oficiálního z německé strany ještě nemáme,“ napsal deníku Aha! syn Bořka Šípka Dalibor. Ten se musel v roce 2016 vyrovnat se ztrátou milovaného otce.

Rodina Šípkové truchlí, v současné době si ze všeho nejvíce přejí příbuzní dostat její tělo do České republiky, aby mohla být pohřbena zde. S tím jsou ale podle serveru Blesk momentálně problémy.

„Žila tam dlouho, takže musíme jednat s mnoha úřady. S převozem mi pomůže motolské krematorium, už jsem s nimi v kontaktu,“ říká Dalibor.

Paní Stanislava byla v Česku naposledy v únoru 2016 na pohřbu svého bratra. Od té doby se do rodné země nepodívala.

Milá a chytrá žena

Mnoho lidí se v současné době na rodinu Bořka Šípka obrací, aby jí vyjádřili upřímnou soustrast. Rodině kondolovala už i zpěvačka Leona Machálková, Bořkova partnerka a matka jeho syna Artura.

„Byla to moc milá a chytrá žena, se kterou jsme měli velmi přátelské vztahy, měli jsme ji moc rádi. Byla to taková velmi křehká introvertní žena, vynikající kožní lékařka. Momentálně je to trochu složité, protože zesnula v Německu,“ cituje její slova server Extra.

Zdroj: Extra, Prima Ženy, Blesk

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články