Šárka Vaňková jako oběť domácího násilí: Věřila, že jde o osudovou lásku, nakonec od něj musela utéct

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Sarka Vankova
Zdroj: Nextfoto

Domácí násilí je i v České republice poměrně velkým problémem. A to především proto, že si oběti často nedovedou říct o pomoc. A týká se to i slavných. Například zpěvačka Šárka Vaňková si prošla velmi náročným vztahem a trvalo dlouho, než dokázala o situaci mluvit.

Domácí násilí je způsob chování mezi blízkými lidmi, kteří spolu sdílí domácnost. Zpravidla jde o partnery. Násilí se opakuje, probíhá skrytě a v soukromí a je velmi těžké jednání zastavit, uvádí web Domácí násilí.

Vaňková skrývala před veřejností modřiny

Šárka Vaňková si myslela, že se jedná o osudovou lásku. Místo toho ji ale partner po čase začal týrat. „Ty věci přicházejí velmi nenápadně, a než si to člověk uvědomí, tak ani neví, že už se něco děje. Začalo to potichu. Psychicky,“ cituje zpěvačku Evropa 2.

K psychickému nátlaku se ale časem přidalo i fyzické násilí. Šárka musela před veřejností skrývat modřiny, stále ale věřila, že se situace zlepší.

„Pak přijdou nadávky, pak přijdou sprostý nadávky a pak se člověk začne bránit a pak je z toho bitka. Já jsem neměla šanci, když nad vámi stojí dvoumetrový chlap s žehličkou v ruce a vy se klepete na zemi,“ uvedla podle Super.

Týká se to mnoha žen

Vaňková dlouho věřila omluvám svého partnera, snažila se vztah zachránit. Několik měsíců se odhodlávala, nakonec od něj ale utekla. Bohužel není jedinou slavnou ženou, která si něčím podobným prošla.

Domácí násilí zažila například také modelka a podnikatelka Romana Pavelková. Ta se po své osobní zkušenosti rozhodla pomáhat ženám, které se dostaly do podobné situace, píše server Pro ženy.

K dalším celebritám, které si něčím podobným prošly, patří mnoho zahraničních celebrit, například Halle Berry, Rihanna nebo Mariah Carey. Domácímu násilí se nevyhnuly ani Pamela Anderson nebo Tina Turner.

Server Domácí násilí doplňuje, že náznaky mohou být zpočátku malé, ale i psychický tlak na partnera může být známkou toho, že se k něčemu podobnému schyluje. Ženy by rozhodně neměly otálet a měly by vyhledat pomoc dříve, než bude pozdě. Nebo minimálně od násilnického partnera včas odejít.

Zdroj: Domácí násilí, Evropa2, Stars24, Refresher, Super, Pro ženy

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články