Šárka Vaculíková už od 12 let drží speciální dietu. Lhala kvůli ní rodičům

od Nikol Kolomazníková
2 minuty čtení
sarka vaculikova
Zdroj: Nextfoto

Šárku Vaculíkovou známe jako Adrianu Peškovou z nekonečného seriálu Ulice, který milují miliony českých diváků. Herečka má za sebou samozřejmě i další role, například v pohádkách Řachanda či Zakleté pírko nebo ve filmu [email protected].

Málokdo o ní ví, že už od svých 12 let musí dodržovat speciální dietu. Jak herečka dietu snáší a byl pro ni přechod z běžné stravy na dietní režim náročný?

Od 12 let na bezlepkové dietě

Když bylo Šárce teprve 12 let, lékaři u ní odhalili zdravotní problém – celiakii. S tou se herečka už narodila, ale přišlo se na ni až po letech.

I poté, co jí lékaři naordinovali dietu, si s ní Šárka kdovíjak nelámala hlavu. Bylo těžké vzdát se oblíbených dobrot, jako třeba hamburgeru nebo ovocných knedlíků.

Místo toho, aby uposlechla rady odborníků, lhala svým rodičům, že se drží předepsaného jídelníčku, zatímco si dopřávala všechny zakázané dobroty.

Smířit se s dietou nebylo pro mladou slečnu jednoduché. „Zezačátku to bylo hodně nepříjemné. Nechtěla jsem se s tím smířit. Proto vždycky, když jsem byla někde bez mámy, tak jsem tu dietu porušovala,“ svěřila se Šárka Vaculíková deníku Blesk.

Dnes už to není tak náročné jako před lety

Herečka přiznala, že dříve bylo dodržování speciální bezlepkové diety náročnější, nežli je tomu dnes, a to hned z několika důvodů.

Jedním z nich byl fakt, že potravin na výběr nebylo tolik a nebyly tak snadno k sehnání, jako je tomu v dnešní době.

„Myslím si, že už se zlepšily i podmínky, takže se potraviny pro tuto dietu dají lehce sehnat. A dokonce na nás již myslí i v některých restauracích,“ pochvaluje si Šárka.

Může dieta za její štíhlou postavu?

Šárka byla vždycky štíhlá a její hubená postava jí nejednou přinesla neklidné spaní. Objevily se dotazy týkající se anorexie či bulimie, kterým byla herečka vystavena.

„Ti, co mě znají víc nebo se mnou tráví nějaký čas, tak vědí, že já jím a moc ráda, akorát mám bezlepkovou dietu. Tak je pro mne asi snadnější udržet váhu na uzdě. Také za mnohé vděčím genům. Moje maminka byla celý život štíhlá,“ odpověděla Šárka Vaculíková v rozhovoru pro deník iDNES na otázku, jestli ji dotazy ohledně anorexie trápí.

Zdroj: Blesk, iDnes, Sedmička

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články