Sára Milfajtová zůstala v Čechách díky kartářce. Rozhodnutí nelituje

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Sara Milfajtova
Zdroj: Profimedia

Sára Milfajtová vyrůstala v divadle, a tak to účinkování v tom brněnském byl její splněný sen. Po pár letech ale zjistila, že její sny jsou větší a vydala se do Prahy. Její vysněnou práci překazil covid a ona málem odešla do Británie. Zastavila ji kartářka a nyní je ráda, že zůstala.

Své dětství strávila v Městském divadle v Brně a jak uvedla v rozhovoru pro Novinky, zná tam každý kout. Když se jí splnil sen a získala zde angažmá, byla štěstím bez sebe.

Z Brna se posunula do Prahy

Bylo ale třeba se pohnout dále než jen do Brna, a tak angažmá opustila.

„Byla jsem hodně obsazovaná a hodně jsem se tam toho naučila, ale cítila jsem čím dál silněji, že potřebuji poznat ještě něco jiného,“ vysvětluje svou potřebu.

Dostala příležitost si zahrát v pražské inscenaci amerického muzikálu z Broadwaye Čarodějka.

„Pro muzikálovou herečku je to splněný sen, je to jeden z TOP světových muzikálů a každý může závidět všem, kdo mají možnost se na tomto muzikálu podílet,“ neskrývala v roce 2019 své nadšení z nové možnosti.

Zasáhl covid

Přineslo jí to bohužel ale jen zklamání, protože po několikaměsíčním náročném zkoušení z ní pouhý týden před premiérou sešlo.

„Vzalo mi to veškerou chuť hrát tady v nějaké muzikálové produkci,“ vysvětlila důvod, proč se rozhodla odejít do Británie, kde absolvovala první kolo přijímacích zkoušek na univerzitách v Cardiffu a v Londýně.

Jenže přišel lockdown a s ním zpráva ze škol, že výuka bude probíhat dálkově.

„No to byl naprostý nesmysl. Seděla bych tam v pokojíčku a studovala muzikálové herectví online,“ vzpomíná na tuto dobu herečka.

Zasáhla kartářka

Když se svět opět otevřel a lockdowny skončily, měla se Sára vrátit na druhé kolo přijímaček, chyběla jí ale odvaha.

„Pořád jsem se nemohla rozhodnout. Vždyť jsme nikdo netušili, jak to bude s pandemií dál. A tak jsem poprvé v životě šla za kamarádkou, aby mi vyložila karty,“ šokovala v rozhovoru.

Sama uznává, že to zní zvláštně, ale prý si hlavně potřebovala s někým popovídat. A co jí kartářka řekla? „Zůstaň tady, přijde ti něco hezkýho!“ A tak tady zůstala. Vyplatilo se jí to?

Spokojená ve všech směrech

Ani ne měsíc poté, co navštívila kartářku, přišla nabídka na pořad Máme rádi Česko, kde zpívá po boku Václava Noida Bárty a Venduly Příhodové.

A byl to jen začátek. Po navázání spolupráce s televizí Prima totiž přišly další nabídky a tentokrát už ty herecké.

Aktuálně tak mohou diváci Sáru vídat v seriálu Zoo, kde hraje průvodkyni. Začátky však nebyly lehké, protože přiznala, že naučit se na začátku všechny texty bylo těžké a uronila i pár slz.

Další role již nyní přicházejí samy, a Sára si tak zahraje například v pokračování seriálu Duch.

„Hraju v něm kamarádku agentky Hanky a pomáhám jí řešit případy, většinou dělám něco jako volavku,“ přiblížila herečka svou roli.

Zároveň se rozjíždí i její pěvecká kariéra a Sára se našla v lyrických pomalejších písních, což dokazují například hudební videa na jejím instagramu.

Je tedy zřejmé, že o ní teď uslyšíme více a více.

Zdroje: Novinky, Instagram, Prima ženy, Stream, Super

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články