Sára Korbelová hraje v Ulici dívku s psychickými problémy. Prošla si jimi i v osobním životě

od Šárka Cvrkalová
1 minuta čtení
Sara Korbelova
Zdroj: Nextfoto

Herečku Sáru Korbelovou diváci znají pravděpodobně nejvíce jako Kristýnu Volákovou ze seriálu Ulice. Tam hraje mladou dívku, která se potýká s psychickými problémy. Sama herečka to ve svém osobním životě v tomto ohledu ale také nemá jednoduché.

Během natáčení panických atak prý hodně vzpomínala na to, co sama osobně zažila. I díky tomu je možná její role uvěřitelná. Sama za sebou totiž přesně tyto problémy má.

Problémy dokázala překonat

V seriálu bojuje Kristýna po rozchodu s přítelem s panickými atakami a depresemi. S něčím podobným se přitom herečka potýkala, když jí bylo 14 let.

Až do svých 16 let bojovala s psychickými problémy, naštěstí se jí pomocí lékařů podařilo problémy překonat, uvádí Expres.

„Terapie jsou super, je dobré si o tom promluvit s odborníkem a přiznat si, že to je problém, který se musí nějakým způsobem řešit. Není to ale věc, která se vyřeší ze dne na den. Chce to čas a postupně pracovat i na posouvání hranic,“ vysvětluje herečka.

Není to něco, za co by se měl člověk stydět

Podle Novinek nebylo pro Sáru snadné si říci o pomoc. Ve svém věku se bála, že se jí budou vrstevníci vysmívat. Nakonec se ale odhodlala a s problémy začala bojovat.

V současné době je Sára v pořádku, i když přiznává, že jednou za čas se nějaký ten psychický problém přece jen objeví.

„Já to třeba mívám tak, že mi to přichází, když mám stresové období a pak mám volný den, období, kdy se můžu uvolnit. Tak do toho uvolnění mi přijde ataka. Člověk si připadá stísněně, svírá se mu hruď, hůř se mu dýchá, jako kdyby se na něj svažovaly stěny, bolí ho hlava. Já i mívám to, že se rozbrečím, je to taková přirozená reakce,“ vysvětlila pro TV Nova.

Zdroj: Extra, TV Nova, Novinky

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články