Sandra Pogodová varuje před otužováním v přírodě. Chytila totiž parazity

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
sandra pogodova
Zdroj: Profimedia

Otužování je skvělý způsob, jak posílit své zdraví. Kromě toho, že zlepšíte svůj imunitní systém, podaří se vám také zvýšit psychickou odolnost a celkově tělu můžete velmi prospějete. Ovšem někdy ani ledová voda nezničí všechny parazity, a můžete se tak setkat s nepříjemnostmi.

Většina lidí se otužuje v rybnících a řekách. Příjemná zimní krajina některé doslova láká. A i když podle mnohých jsou otužilci blázni a celá řada lidí by se v zimě nikdy neodhodlala ani ke smočení nohou ve vodě, je otužování rok od roku populárnější.

A to i mezi celebritami. K těm, které se pravidelně dělí s fanoušky o zážitky z takových dní, kdy se pořádně vykoupali v opravdu chladné vodě, patří i Sandra Pogodová. Ta má ale i nepříjemné zážitky, jednou totiž ve Vltavě chytila parazita a od té doby musela pár věcí změnit.

Prostě moc špinavá

„Vltava je na mě prostě špinavá, já jsem tam nachytala améby, což jsem ani netušila, takže mi paní parazitoložka doporučila, že pokud se chci koupat venku, musí to být nějaká horská bystřina nebo biotop. Ale abych nelezla do špinavé řeky, takže tomu se musím vyhnout a lezu teď doma takhle do vany,“ svěřila se Pogodová deníku Sedmička.

Ona sama o svém problému promluvila s úsměvem, podle odborníků ale nákaza tímto parazitem může být velmi nebezpečná. Améba je totiž zákeřný parazit, který poškozuje střeva, a kromě průjmů může dokonce způsobit i postižení střeva a jeho protrhnutí.

Pogodová naštěstí vše řešila včas a nic jí tak nakonec nehrozilo. Podle všeho se otužuje i nadále, a ačkoli dává přednost hlavně vaně na své zahradě, do nějakého toho rybníka ještě také vleze. Ví ale, na kterých místech se bát parazitů, a do Vltavy už to raději nezkouší.

Ani letos nezahálela

Na Instagramu se Pogodová už před několika týdny se začátkem chladného počasí svěřila, jak se otužuje. Tehdy sdílela video a připsala k němu, že je voda tak teplá, že se jednoduše musí najít jiný způsob, jak se ochladit. Podle fanoušků je blázen.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Sandra Pogodová (@sandrapogodovaofficial)

„Ta voda je zatím tak teplá, že se člověk musí ochladit pivem zevnitř, aby měl pocit, že se otužuje,“ zasmála se. Teprve v současné chvíli je tak asi pro herečku ten správný čas a voda má dokonalou teplotu. Už tehdy ale mnoho komentářů naznačovalo, že je Sandra hrdinka a málokdo by ji do vody následoval.

Pokud se letos plánujete otužovat i vy, mějte na paměti, že všechno je třeba dělat s mírou a hlavně je důležité myslet na své zdraví. Jinak člověk místo toho, aby posílil imunitu, skončí v posteli s horečkami a střevními problémy. Pogodová už o tom ví své.

Zdroj: sedmicka.tyden.cz, Instagram

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články