Sandra Pogodová byla ve 22 letech dračice. Takto svůdnou Stáňu z Rodinných pout neznáte

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
sandra pogodová
Zdroj: Profimedia

Česká herečka Sandra Pogodová se narodila v roce 1975 v Olomouci. Podle některých informací dostala své jméno podle renesančního umělce Sandra Botticelliho. Ona ale ve své kariéře dokázala zúročit i své příjmení.

Kromě toho, že ji známe z televizních obrazovek jako skvělou herečku, napsala totiž také knihu s názvem Hoď se do pogody. V té se čtenářům svěřuje s vtipnými zážitky ze svého rodinného života.

Knihu napsala společně se svým otcem, hudebním skladatelem a klavíristou Richardem Pogodou. Zdá se, že ji umění provázelo celým životem, a není proto divu, že nakonec skončila u televize a divadla.

Hrála v seriálech i muzikálech

První Sandřina velká role se naskytla v roce 1992. Tehdy si zahrála ve filmu Kamarád do deště II aneb Příběh z Brooklynu. O dva roky později začala vystupovat v divadlech a zahrála si i v muzikálu Jesus Christ Superstar.

Později Sandra pracovala několik let v USA jako au-pair pracovnice, což bylo podle jejích slov jedním z nejlepších rozhodnutí v životě. Kromě toho, že poznala nová místa a nasbírala pracovní zkušenosti, zdokonalila se také v několika jazycích.

Po návratu do Čech vystupovala Sandra i nadále v divadlech, objevila se ale také v několika seriálech. Nezapomenutelnou roli ztvárnila v divácky oblíbených Rodinných poutech v roli nemocniční sestřičky.

Proslavila ji také filmová komedie Líbáš jako Bůh z roku 2009. V roce 2013 se objevila v komediálním seriálu Ona a on, od té doby ji můžeme vídat spíše ve vedlejších rolích.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Sandra Pogodová (@sandrapogodovaofficial)

Kromě toho účinkuje hned v několika pražských divadlech. Pravidelně se s ní navíc setkáváme také na rádiu Frekvence 1, kde moderuje Dámský klub.

Fanoušci na Instagramu ji milují

Sandra Pogodová udržuje kontakt s fanoušky pomocí sociálních sítí, aby i v době koronavirové krize věděli, že na ně stále myslí. I když se nemůže objevovat denně na divadelních prknech, pro fanoušky má vždy připravenou nějakou tu informaci.

Nedávno například sdílela fotku z mládí. V popisku fotky se zmínila, že jí tehdy bylo dvacet dva let a šlo o dobu, kdy vystupovala v muzikálu Jesus Christ Superstar. Fotku prý našla při hledání vhodného materiálu pro další knihu Buď v pogodě, kterou má v plánu sepsat.

Na fotce si je Sandra neskutečně podobná se svým současným já, a i když má na snímku kratší kudrnaté vlasy, podle fanoušků je na obrázku stejně krásná jako dnes.

Na další díl její knihy se podle komentářů všichni těší, někteří fanoušci dodávají, že první kniha byla skvělá a plná humoru. Jiní připodobňují Sandru na fotce k její mamince, které je velmi podobná.

Sandře je dnes čtyřicet pět let. Herectví je pro ni sice koníčkem číslo jedna, v současné situaci se ale kvůli covidu alespoň může věnovat právě psaní knihy, které se už nemohou lidé dočkat.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články