Rudolf Jelínek na tom není zdravotně dobře. Stará se o něj jeho obětavá manželka

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Rudolf Jelinek
Zdroj: Profimedia

Rudolfa Jelínka proslavila především jeho role v seriálu 30 případů majora Zemana. Dnes je herci 89 let, zdravotně na tom ale není úplně nejlépe. Má za sebou dvě mrtvice a neobejde se bez pomoci své obětavé manželky.

S první manželkou Jarmilou Hlavatou má Jelínek 2 děti. Poté, co ovdověl, se zamiloval do o 28 let mladší ženy. Martinu Růžičkovou si před 17 lety vzal. Dnes mu pomáhá v nejtěžších chvílích, píše Blesk.

V kritickém stavu

Jelínek prodělal mrtvici už před lety. Tehdy se mu zamotala hlava a z prvního patra spadl po schodech dolů. Utrpěl tehdy vážná poranění hlavy a ocitl se v kritickém stavu v nemocnici, popisuje situaci CNN Prima NEWS.

Po problémech nyní potřebuje stálou péči. Jeho andělem strážným se mu stala právě jeho manželka.

„Věděla jsem, do čeho jdu, a už je to tady. Osmým rokem se o nemocného manžela starám. Věděla jsem, že to přijde, ale že to bude až tak náročné, to jsem nečekala. S tou mrtvicí mu odešly i emoce. Neví, jestli je jaro, léto, podzim, nebo zima. Ale nemůžu si stěžovat. Nikdy bych ho neopustila. Slíbili jsme si v dobrém i ve zlém,“ říká Martina.

Sám herec si dobře uvědomuje, jak na tom je, snaží se ale myslet pozitivně. „Daří se mi jako starému člověku. Zdraví je přiměřené mému věku. Jsem diabetik, mám docela velké omezení. Jinak mě netrápí nic jiného,“ citoval ho nedávno web Extra.

Obětavá manželka

Ačkoli je mezi Jelínkem a jeho manželkou 28 let věkového rozdílu, skvěle si rozumí. V roce 2014 herec uvedl, že jde o velmi obětavou a úžasnou ženu, která pro něj dělá první poslední.

„Každému bych tak dobrou ženu přál. Martina je velmi vyzrálá žena, názorově, charakterově, skvěle vaří a už se jí letos podařilo dokončit Velkou pardubickou, k nelibosti Pepy Váni přijela před ním,“ uvedl Jelínek v roce 2014.

V současné době dělá Martina pro svého muže maximum. On sám se snaží šetřit, myslet na to, že je v jeho věku zdraví to nejdůležitější. Největší neřesti se ale nevzdal. Cigarety stále kouří, ačkoli ví, že by neměl.

Zdroj: Super, Prima Ženy, Blesk, CNN Prima NEWS, Extra

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články