Rudolf Hrušínský nejmladší je šťastný po manželčině boku. Nálepky Jirky z Diskopříběhu by se rád zbavil

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Rudolf Hrusinsky
Zdroj: Nextfoto

Už je to více než 35 let, co Rudolf Hrušínský nejmladší běhal nahý po náměstí ve snímku Diskopříběh. Nálepky vlasatého mladíka ze slavného filmu by se herec rád zbavil, s jeho jménem si ale většina lidí právě tuto roli spojí. Dnes je přitom šťastný na přesně opačné straně kamery.

Hrušínský má nyní na kontě scénář ke snímku Agrometal. Hrát v něm ale nikdy nechtěl. Co bylo pro scenáristu inspirací a proč už se jako herec před kameru vrátit nechce?

Už pouze jako scenárista

„Myšlenka vznikla přes skupinu Kabát, protože mi přišlo, že si takovou poctu zaslouží. A potom mi přijde, že bychom měli být opatrní na to, co si přejeme, protože by se nám to mohlo splnit,“ říká podle Lifee Hrušínský k dějové lince nového seriálu.

V tom se hlavní hrdina zúčastní amatérské hudební soutěže, aby se mu hlavní výhrou podařilo usmířit manželku. O tom, že by měl v seriálu sám hrát, nechtěl od začátku Rudolf ani slyšet.

„Můžu to i vysvětlit, já jsem to v podstatě psal tři roky a já jsem si každou tu postavu odehrál, že jsem do toho zainvestoval tolik ze sebe, že jsem potřeboval, aby do toho někdo jiný přinesl takový to další. Lukáš Příkazký nebo Kristýna Leichtová dostavěli tu střechu na ten barák, který já jsem jim napsal,“ vysvětluje pro Super.

Pohodář, co si střeží soukromí

V roce 2015 se Rudolf Hrušínský nejmladší oženil. Vzal si sympatickou blondýnku Martinu, se kterou se ale na veřejnosti příliš neukazuje. Své soukromí si podle Extra střeží jako oko v hlavě.

Když se před časem ukázal po dlouhé době ve společnosti, mnoho lidí ho nepoznalo. Ačkoli na první pohled se značně změnil, a to především tím, že už nemá na hlavě bujnou kštici, na ten druhý má v oku stále jiskru mladíka z Diskopříběhu, uvádí Expres.

V nedávné době se v kinech objevilo pokračování minisérie Iveta. Hrušínského v něm ztvární herec Oskar Hes. „S Rudolfem Hrušínským nejmladším jsme se osobně potkali a bylo to setkání velmi zajímavé,“ řekl v rozhovoru pro iDNES herec.

Sám Hrušínský je rád, že se už dnes před kamerou neobjevuje. Role scenáristy mu vyhovuje. Je mu ale jasné, že za svůj herecký výkon v roli Jirky z Diskopříběhu bude některými lidmi už napořád považován především za herce.

Zdroj: Lifee, Super, Extra, Expres

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články