Rudolf Hrušínský mladší řekl, jak stráví Pešek v Ulici Vánoce. Budou se hodně lišit od těch jeho

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
rudolf hrusinsky
Zdroj: Profimedia

Momentálně si Rudolfa Hrušínského vybavíme jako jednu ze stálic nekonečného seriálu Ulice, kde hraje už 16 let domácího Peška. V aktuálním rozhovoru zavzpomínal nejen na Vánoce, když byl ještě dítě, ale také na svého tatínka.

Hrušínského mladšího vyzpovídal deník Blesk a interview se točilo nejen kolem vánočních svátků. Došlo ale také na rybaření, protože on i jeho tatínek Rudolf Hrušínský rádi rybařili.

Ani jeden z nich ale neulovil vánočního kapra. „Tatínek vánoční ryby nelovil, protože nebyl blázen. A já ho teď už plně chápu. Sedět po šedesátce od rána na rybách není nic příjemného, leda tam člověk nastydne. Je lepší s rybařením počkat do teplého počasí,“ svěřil se redaktorovi Blesku.

„Řadu let se svého vánočního kapra snažím ulovit, ale nikdy se mi to nepodařilo. Už jsem těsně před Vánoci chytil štiku, taky candáta, ale kapra nikdy. Doufám ale, že není všem dnům konec a že toho svého vánočního kapra ještě chytnu,“ řekl Rudolf Hrušínský mladší.

Vánoce v režii maminky

Oblíbený herec jako malý kluk trávil Vánoce v širším rodinném kruhu, protože jeho maminka velmi dbala na to, aby se celá rodina o svátcích sešla.

„Všechno se konalo v režii mámy, která byla skvělá kuchařka. Pekla spousty druhů cukroví i výborné vánočky a my jsme to s potěšením konzumovali. Což bylo na naší rodině dost vidět,“ smál se herec.

I jeho letošní Vánoce budou tradiční. A to se týče dodržování nějakých zvyků i toho, čím obdaruje své blízké. Na Vánocích totiž nesnáší právě shánění dárků. „Já dárky fakt nesnáším. Většinou to řeším obálkami. Ať si děti něco koupí samy,“ nechal se slyšet.

Rád by odletěl to teplých krajů

Evidentně mu už Vánoce tolik neříkají, což ostatně v rozhovoru přiznal. Líbí se mu ale představa odletět na svátky někam do exotickým krajů, má například moc rád Thajsko.

„Do Thajska jsem začal v zimě jezdit už v době, kdy většina Čechů ani pořádně nevěděla, kde to Thajsko vlastně je. I Vánoce jsem tam zažil už několikrát,“ řekl.

Letos ale zůstane v České republice, jelikož má nasmlouvaná nějaká představení. A pokud ho neuvidíte v divadle, určitě jej zastihnete na obrazovkách.

Pravidelné diváky Ulice určitě nemine její speciální vánoční díl, protože budou chtít vědět, jak svátky oslaví Pešek tentokrát. Podle scénáře by měl s Amálkou odjet 25. prosince do Austrálie za vnučkou.

Zdroj: Blesk

Autor: Alice Konopásková


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články