Roztomilá dvojčata smetla sláva a anorexie. Dnes jsou Ashley a Mary-Kate Olsenovy návrhářkami, které slávou překonala mladší sestra

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Dvojcata Olsenovy
Zdroj: Vicki L. Miller / Shutterstock.com

Byly roztomilé, krásné a slavné. Jenže pak je smetly nástrahy dospělosti: anorexie, plastické operace a problémy ve vztazích. Řeč je o dvojčatech Ashley a Mary-Kate Olsenových. Dnes byste roztomilé holčičky ve strhaných obličejích sester hledali marně. Jejich mladší sestra Elizabeth se poučila z jejich chyb a je dnes nejslavnější z rodiny. Co nyní dvojčata dělají? A jak se jim daří?

Už jako batolata se objevila v seriálu Plný dům, kde se střídaly v jedné roli, což je u dětských rolí běžné.

Sláva přišla rychle

Působily zde neuvěřitelných 8 let a z malých miminek vyrostla roztomilá děvčata, jejichž potenciál bylo třeba využít. Už se ale nestřídaly v jedné roli a hrály bok po boku ve filmech Jeden den v New Yorku, Sestry na Bahamách nebo Malé dohazovačky.

Byly oblíbené a jejich sláva rostla, ale sestry se rozhodly zkusit i jiná odvětví. A tak vyzkoušely zpěv a návrhářství.

Důvodem bylo zejména to, co se u dětských hvězd stává velmi často: psychické problémy spojené se ztraceným dětstvím. Neustálý tlak na to, aby sestry vypadaly dokonale, si vzal svou daň.

Přišel strmý pád

Obě sestry začaly bojovat s anorexií a každá se s tím poprala trochu jinak. Ashley Olsen zvládla rychleji nemoc překonat, zatímco sestra Mary-Kate měla velké problémy, které se podepsaly na jejím vzhledu.

Mary-Kate musela vyhledat pomoc odborníků a ani s nimi nepřekonala své psychické problémy. Neustálé přirovnávání k sestře nezvládla a rozhodla se pro plastiku nosu a rtů.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Mary-kate & Ashley Olsen (@mystylemkaolsen)

Vlastní značka

Nejspíše jí to pomohlo se dostat z nejhoršího a sestry se naplno pustily do návrhářství, ve kterém se jim daří. Jsou majitelkami módní značky The Row nabízející střízlivé designy.

„Myslím, že takový je náš styl, že takové jsou naše preference. Byly jsme vychovány k tomu, abychom si vážily soukromí, a to se promítá v našich oděvech. Ale i tak občas vytvoříme něco maximalistického,“ prozradila v rozhovoru Mary-Kate, proč jsou jejich návrhy takové, jaké jsou.

Soukromí si střeží

Bohužel, jako by Mary-Kate byla tou prokletější ze sester, nedaří se jí na rozdíl od sestry ani v soukromém životě. Byla vdaná za mladšího bratra francouzského prezidenta Oliviera Sarkozyho, ale manželství vydrželo jen pět let a rozvod byl bouřlivý.

Od roku 2021, kdy k rozvodu došlo, má být dle zdrojů nezadaná. Ashley je naopak po boku umělce Louise Eisnera spokojená. Své soukromí si přísně střeží, a tak utajila nejen svatbu, ale i narození syna Otta.

Slavnější sestra

Ve stínu starších sester vyrůstala o mnoho poklidněji jejich sestra Elizabeth Olsen. Tu znají fanoušci Marvelu z filmů Avengers, a ačkoliv její sláva v dětství nebyla taková jako u sester, dohnala je v dospělosti, a nyní je dokonce tou nejslavnější z rodiny.

„Mít starší sestry dvojčata jsem vždy považovala za výhodu. Díky tomu, že jsem je sledovala, jsem zjistila, jak řešit mnoho životních situací,“ prozradila v jednom z rozhovorů a naznačila tak, že se poučila z nezdarů sester.

Zároveň ale dodala, že má se sestrami krásný vztah a že ji v dětství rozmazlovaly. I když jednu nevýhodu vyrůstání se slavnými sestrami přece jen mělo. Elizabeth to ale využila jako svou přednost, díky které sestry překonala.

„Vždy jsem věděla, že herectví je to, co chci dělat, jen jsem si příliš nevěřila. Cítila jsem tíhu svého jména, a proto jsem pracovala o to tvrději. Chci být vždy dokonale připravená a jsem disciplinovaná, abych měla pocit, že si úspěch skutečně zasloužím,“ prozradila pro magazín Harper’s Bazaar.

Zdroje: Extra, TMZ, Prima ženy, Život v Česku, Harper’s Bazaar, I-D.Vice, Instagram

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články