Roman Staša se do MasterChefa přihlásil díky pivu. Dnes ho vaření živí

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
roman stasa
Zdroj: Profimedia

Roman Staša předloni vyhrál slavnou českou kulinářskou soutěž MasterChef Česko. Tehdy se ukázalo, že kromě hokeje je tento kondiční trenér vynikající také ve vaření. Dnes je z něho kuchař na plný úvazek. Jak se ale vlastně k přihlášce do pořadu dostal?

Jako malý prý bral jídlo jenom jako povinnost, která ho zdržovala od sportu. Až cestování po různých zemích a poznávání zahraničních jídel mu otevřelo oči. „Láska k cestování přerostla v lásku a vášeň k dobrému jídlu,“ svěřil se pro časopis Mladý svět.

Nyní má na kontě kuchařku s názvem Matla, ve které dle serveru Lui kromě receptů popisuje také životní příběhy spojené s jednotlivými pokrmy.

Že se chce vaření naplno věnovat, mu došlo prý až během pořadu MasterChef, do té doby považoval kulinářství jen za koníčka.

Teď dokonce vaří v domácnostech, kam si ho pozvou, v rámci svého vlastního projektu. Také je tváří víkendové Snídaně s Novou.

K přihlášce ho přivedlo pivo

Proč se Staša do soutěže přihlásil, si pamatuje podle svých slov dost přesně. Díky pivu! „Datum ani den v týdnu vám spolehlivě určitě neřeknu, ale bez nadsázky mě k vyplnění přihlášky vedly dvě věci. Obrovská touha poznat zákulisí velké kuchařské soutěže a také odvaha, kterou mi dodalo pár vypitých piv,“ zasmál se v rozhovoru.

Celé mu to tehdy přišlo jako skvělý nápad, a když účinky piva vyprchaly, už nebylo cesty zpět. Rozhodně ale dnes Roman ničeho nelituje. Podle jeho slov bylo v soutěži mnoho zlomových momentů, které mu toho hodně daly do života.

„Ta opravdu zásadní a zlomová chvíle byla, když mě Radek Kašpárek vyhlásil jako vítěze MasterChef Česko. To byl opravdu osudový okamžik,“ popsal Staša pro Mladý svět.

Rád by se do soutěže vrátil

Roman přiznává, že by se rád jednou do soutěže vrátil. Samozřejmě už ne jako soutěžící. Potvrdil si totiž, že jeho schopnosti jsou dostatečné na to, aby ho uznali velcí kuchaři. Možná by si ale uměl představit stát se v MasterChefovi porotcem.

„Já si to určitě představit umím, protože MasterChefa obecně jako koncept soutěže a televizní zábavy zbožňuju. Pro splnění tohoto mého snu je ale důležitější, aby si to uměl představit někdo mnohem povolanější,“ zasmál se v interview.

V současné době Staša pracuje na několika projektech, jedním z nich je i dětská kuchařka. Kuchařina už tak pro něho není jen koníček, ale skutečně povolání.

Zdroj: Časopis Mladý svět, Jímeto, Lui

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články