Roman Skamene měl problém vyžít z důchodu, stejně jako jeho herečtí kolegové. Nyní je spokojený

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Roman Skamene
Zdroj: Profimedia

Výši důchodu neřeší jen běžní občané, ale i herci. Zejména nyní, kdy probíhá diskuze o pokusu vlády snížit valorizaci penzí, Roman Skamene musel v době pandemie začít spolupracovat s vědmou, protože mu došly finanční zásoby a nebyla práce. Nyní si však, na rozdíl od svých kolegů, na důchod nestěžuje.

Mnoho lidí si myslí, že mají herci mnoho peněz a vysoké důchody. Skutečnost je však jiná. Důkazem je například i reakce Veroniky Žilkové na výši jejího důchodu.

„Mám strašně nízký důchod. Ještě mi to stále nepřišlo vypočítané, ale řekli mi, že bude mezi šesti a sedmi tisíci, protože jsem herečka a vychází to z divadelního platu, které jsou takhle nízké. “ postěžovala si herečka pro server České důchody.

Přiznala také, že se před úřadem rozplakala. Situace je dle ní obdobná u všech herců, protože filmy a seriály nejsou do výpočtu důchodu započítávány.

Slova Žilkové potvrdil i Jiří Krampol. Pro CNN Prima NEWS se nechal slyšet, že musí i přes stáří pořád pracovat, protože nemá nic našetřeno.

Skamene musel pracovat s vědmou

Roman Skamene se také přidal ke kolegům, kteří by bez práce měli finanční problémy. V roce 2020 měl velké problémy, a musel se dát dokonce dohromady s televizní vědmou Ivanou Reginou Kupcovou.

„To víte, důchod jedenáct tisíc korun, nic moc,“ řekl tehdy herec pro deník Blesk. Vysvětlil tak důvod, proč se s ní pustil do projektu.

Důvodem jeho finanční tísně byl i covid. Přišel o mnohé kšefty a musel sáhnout na finanční rezervy.

Situaci přehodnotil

Jeho situace se však nejspíše změnila, protože o dva roky později v rozhovoru pro CNN Prima NEWS mluvil jinak.

„Zažívám asi nejkrásnější období. Užívám si penze, jezdím jenom tam, kam chci, dělám jen to, co mě baví, a už nic nemusím. Ideální stav. V životě jsem se toho namakal dost. Ráno jsem hrával představení pro děti, večer pro dospělé, soboty, neděle… Dělal jsem i 350 dní v roce a neměl pomalu žádné volno,“ řekl.

Důchod si tedy užívá a na rozdíl od svých kolegů si nestěžuje.

„Když budu mluvit za sebe, jsem úplně nadšený. Žiju na chalupě, nic nepotřebuju. Jenom žrádlo a cigára. Je ale fakt, že všeobecně je důchod drastický, sice se postupně zvyšuje, ale pořád je to málo,“ uzavřel herec.

Zdroje: CNN Prima NEWS, České důchody, Blesk

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články