Role v seriálu Sex O’Clock byla pro Janu Švandovou velká výzva. Intimní témata s maminkou neřešila

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Jana Svandova
Zdroj: Nextfoto

Herečka Jana Švandová se objevuje v novém seriálu Sex O’Clock, který se zaobírá intimními tématy dospívání. Sama se prý i ve svých 75 letech velmi ráda pohybuje mezi mladými lidmi. Jak vzpomíná na své vlastní dospívání?

V seriálu hraje roli moralistické babičky Grety. Jenomže se po čase ukáže, že tak trochu káže vodu, ale pije víno. V seriálu Švandová mluví mladší generaci do života, v reálném životě by se to podle ní ale dělat nemělo.

S rodinou o intimnostech nemluvila

„Tak já si myslím, že to patří ke každé generaci. Moje maminka i babička vždycky říkaly: ‚Za nás to bylo všechno jinak‘. A já si myslím, že jednoduše každá generace má svoje období. Je to její období. A je vždycky krásné a posunuje se někam dál,“ vysvětluje Jana v rozhovoru pro TV Nova.

„Babička Greta je trošku jako Mary Poppins a trošku jako Mussolini,“ popisuje svou roli pro TV Blesk Švandová s tím, že v reálném životě vnímá situaci úplně jinak. Sama prý v mladém věku se svou maminkou o sexu nemluvila.

„Generace mojí maminky byla trochu prudérní. Takže se o těchto věcech nemluvilo. Ale když jsem vyrůstala, tak se svým synem jsem o tom mluvila částečně, dnes už se o tom mluví otevřeně. A myslím, že je to z velké části i díky internetu a sociálním sítím,“ zamýšlí se.

Dřív se všechno předávalo slovně

Když nebyly sociální sítě, museli si říci lidé všechno mezi sebou. Jana jako mladá komunikovala o intimních věcech s kamarádkami, díky tomu se dozvěděla nejvíce. Dnes to podle jejích slov není potřeba.

Lidé si všechno přečtou na internetu a pak vlastně spolu nemají až tak o čem mluvit. Zároveň se ale ukazuje, že je téma sexu ve společnosti normální a mladí lidé se tak nebojí svěřit své rodině.

Role babičky Grety byla pro Švandovou velká výzva. „Je to úplně jiná postava, než jsem kdy hrála. Jsem ráda, že jsem mohla ukázat, že i podobné postavy mohu hrát,“ říká herečka, která se obvykle objevuje spíše v rolích sexy žen.

Zdroj: TV Blesk, TV Nova

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články