Rok po smrti není tělo Josefa Abrháma stále uloženo v hrobě. Dojde k tomu snad v létě

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Josef Abrham
Zdroj: PETR NOVOTNY CZECH NEWS CENTER / CNC / Profimedia

Svět ho znal jako primáře Blažeje z Nemocnice na kraji města nebo falešného číšníka z filmu Vrchní, prchni! V úterý to byl přesně rok, co zemřel Josef Abrhám. Jeho tělo bylo zpopelněno, urna ale stále není uložena v hrobě. Jak je to možné?

Pro Josefa Abrháma byla v jeho životě nejdůležitější osobou Libuše Šafránková, která zemřela necelý rok před ním, připomíná Extra. Vždy se na všem dovedli dohodnout a podle serveru Prima ženy už dávno věděli, že chtějí po smrti každý spočinout jinde.

Libuše v rodných Šlapanicích u Brna, Josef o necelých 70 kilometrů dál –⁠ v Kunovicích u Zlína. Tam se totiž narodil a velmi to tam miloval. Na jeho přání ale stále nedošlo a mnoho lidí nechápe, proč stále není urna uložena.

Lidé nemají kam položit květiny

Lidé z Kunovic si stěžují, že není kam položit květiny, že se nemají hereckému velikánovi kde poklonit, uvádí Blesk.

„Chceme se Pepíkovi poklonit, ale nemáme pořád kde. Je tady trojhrob s jeho rodiči, kde se s nimi chtěl sejít po smrti i on, tak co se děje?!“ stěžoval si podle serveru jeden z místních.

„Sice ho po smrti pana Abrháma dali krásně dohromady, zrestaurovali, osázeli, ale je tu pořád binec,“ doplnil. Rekonstrukce hrobu přitom byla hlavním důvodem, proč nebyl ihned po zpopelnění herec uložen k poslednímu odpočinku vedle své rodiny.

Rodina slibuje

„Bude pohřbený v Kunovicích. Myslel jsem, že to zvládneme do Dušiček, ale nestihli jsme to, měli jsme přírůstek v rodině. Až to technicky zvládneme, tak to provedeme, bude to asi na jaře,“ citoval syna Josefa Abrháma před časem server CNN Prima NEWS.

Jenomže ani o několik měsíců později k ničemu nedošlo. Podle Abrhámovy sestry Boženy by měly být ostatky uloženy během nastávajícího léta. „Bratr chtěl být se svými rodiči, stejně jako já. A myslím, že opravdu není důležité, kdy se tak stane,“ uvedla.

Zdroj: Blesk, Extra, Prima ženy

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články