Rockera Pepu Vojtka z Kabátů známe úplně všichni. Ukážeme vám, jak vypadá jeho sestra

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
josef vojtek
Zdroj: Profimedia

Pepa Vojtek je jedním z nejznámějších českých rockerů. Jeho skupina Kabát získala několikrát Českého slavíka jako skupina roku. Pepa má kolem sebe podporující rodinu v čele s manželkou Jovankou a dětmi.

Rodina okolo Pepy Vojtka je opravdu rozrostlá. Může za to také fakt, že Pepa má celkem pět dětí se čtyřmi ženami. S první manželkou Jindřiškou má syna Josefa, s herečkou Sabinou Laurinovou, kterou si nikdy nevzal, má dceru Valentýnu.

S tanečnicí Libuškou během druhého manželství zplodil syna Matyáše. A s aktuální manželkou Jovankou má syny Adama a Alberta.

Málokdo ale ví, že Pepa Vojtek má sestru Janu. My vám prozradíme, jak vypadá a čím se živí.

Talentovaná herečka

Méně známá ze sourozenců Vojtkových se ale také pohybuje v šoubyznysu. Jana Herejt Vojtková má od poloviny devadesátých let stálé angažmá v Divadle F. X. Šaldy v Liberci.

Vystudovala ale ekonomickou školu, protože minulý režim jí znemožnil studium konzervatoře.

Krátce působila v Opavě a Českém Těšíně. Talentovaná herečka zvládá dramatické i komediální role. Objevila se ve hrách Pokrevní bratři, Faust, Revizor, Višňový sad, Atomová kočička nebo Poprask na laguně.

jana herejt vojtková

Zdroj: archiv Divadlo F. X. Šaldy

Sama vyzdvihuje jiné role: „Zahrála jsem si spoustu rolí. Malé, velké, krásné i méně. Všechny role mě posouvaly a to trvá. Za všechny bych jmenovala Antigonu v Opavě, Lízu Doolittlovou v Pygmalionu v Českém Těšíně a Mášu z Racka v Liberci,“ řekla v rozhovoru pro Liberecký deník.

Fanynkou Kabátů není

Hudbu Kabátů aktivně neposlouchá, ale zná celou skupinu od dětství a některé písničky má jako srdeční záležitost. Byla u celého jejich zrodu, kdy se z kapely hrávající v tělocvičnách stala hvězda vyprodávající velké arény.

Podobní si s bratrem moc nejsou. Jak sama Jana říká, v minulosti se stalo, že si s Pepou spojovali spíše jejího manžela Pavla. Novináři si mylně mysleli, že to je Josefův bratr.

Pro Liberecký deník se Jana před šesti lety také svěřila: „Brácha byl úspěšný fotbalista a o muziku se nezajímal nikterak významně. Je opravdu živý důkaz toho, že co se má stát, se stane. Začal zpívat vlastně až po vojně, když Kabátům chyběl zpěvák.“

Ve volném čase Jana zachraňuje zvířata v nouzi a má oblibu v oblečení z druhé ruky. S Pavlem Herejtem, vedoucím osvětlovačem ve Šandově divadle, má tři děti.

Autor: Naďa Brožová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články