Robert Downey Jr. začal s drogami, když mu bylo 6. Mohl za to jeho otec

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Robert Downey Jr
Zdroj: Profimedia

Na svém kontě má dva Zlaté glóby. Většina lidí si ho spojí s postavou Tonyho Starka z Avengers. Robert Downey Jr. přesto není člověkem, který by měl jít ve všem zcela příkladem. Kdysi se totiž potýkal s drogovou závislostí.

Na drogách byl závislý jeho otec. Když bylo Robertovi 6 let, poprvé prý zkusil ochutnat víno. A místo toho, aby ho otec zastavil, podal mu ručně ubalenou cigaretu z marihuany a pobídl ho, aby ji vyzkoušel, uvádí Standard.

Vždycky věděl, co se ve sklepě děje

Herec o tom, jak jeho otec bral drogy a jak se k nim on sám dostal, promluvil v dokumentárním snímku s názvem Sr. Vysvětlil, že už odmalička věděl, co se děje u nich ve sklepě. Chápal velmi dobře, čemu jeho otec propadl.

A v osmi letech začal užívat drogy i on sám. Klíčovým momentem, kdy se rozhodl, že je potřeba přestat, byla smrt jeho matky v roce 1994. Tehdy si uvědomil, že je potřeba, aby zůstal duchem přítomen a začal na sobě opět pracovat.

Trvalo to 20 let

Dostat se z problémů nebylo snadné. Kvůli drogám přišel Robert o hodně. Ztratil například i ženu, kterou miloval. Se Sarah Jessicou Parker se seznámil v roce 1984, kdy byli teprve náctiletí. Po několika letech společného soužití ji kvůli drogám ztratil.

Dnes toho lituje. Sám říká, že mu trvalo déle než 20 let, aby se dal dohromady, aby napravil všechny škody, které během své závislosti spáchal. Dnes je Robert Downey Jr. úspěšným hercem, který je oblíbený u svých fanoušků.

Mnoho lidí ho obdivuje i přesto, co v životě udělal. A celá řada jeho fanoušků ho má naopak ráda právě proto, že se i po takových problémech dokázal nevzdat a postavit se na vlastní nohy.

Zdroj: Marca, Fandom Wire, Standard, Koimoi, People

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články