Richard Tesařík je po operaci. Díky posilování a plavání se cítí plný sil

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Richard Tesarik
Zdroj: Nextfoto

Richardu Tesaříkovi je 77 let a má po náročné operaci. Přesto, nebo možná právě proto, se teď rozhodně nešetří. Do kondice se dostává tím, že dvakrát týdně chodí do posilovny, plave a snaží se dát si zkrátka pořádně do těla.

Tesaříka nedávno potrápily ledvinové kameny. „Celej život jsem nic neměl, tak to muselo přijít. Dělali mi to laparoskopicky, ale pak jsem trpěl se záněty. Takže léto na nic,“ přiznal pro Super. Aby po operaci nezlenivěl, začal na sobě zpěvák skupiny Yo Yo Band pracovat, aby mohl od podzimu opět vystupovat.

Chodí do posilovny a plave

„Abych udržel fyzičku, chodím brzo ráno na Julisku s kamarády. Někteří z nich bývali špičkovými atlety. Taková parta starejch chlapů. Musíme tam být v šest, protože pak už bychom překáželi. Na hodinku do posilovny, pak si jdu zaplavat a do sauny,“ popisuje Tesařík činnosti, ke kterým se vrací minimálně dvakrát do týdne.

Problémy se zdravím měl Tesařík už před časem. Letos v březnu ho kvůli operaci žlučníku dokonce museli resuscitovat, píše Blesk. Hudebníkovo tělo tehdy špatně zareagovalo na kapačku, kterou dostal. Naštěstí se doktorům podařilo ho zachránit.

Richard si ale nemyslí, že by se měl šetřit. Věří tomu, že jedině snahou udržet se v kondici se mu daří být stále fit. A díky tomu také může nadále vystupovat před fanoušky.

Vděční za plný kalendář

Už letos v březnu Tesařík pro Expres FM uvedl, že Yo Yo Band má nabídek stále spousty a o koncerty rozhodně není nouze.

„Dříve byly takové nejrůznější třenice, ale teď jak byly ty covidy, jsme rádi, že si zahrajeme. Navíc jsem musel na operaci, Jirka Šíma měl šedý zákal… Všichni si váží toho, že to funguje a že máme kalendáře plné koncertů na celé léto,“ řekl tehdy.

V současné době k tomu všemu Richard Tesařík vystupuje také v muzikálech Mauglí, Robin Hood nebo Galileo. I přesto, že ho občas potká nějaká ta zdravotní nepříjemnost, cítí se skvěle a na odchod do úplného důchodu se ještě rozhodně nechystá.

Zdroj: Super, Blesk, Expres FM

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články