Richard Müller kvůli drogám pomýšlel na sebevraždu. Uvažoval, zda je lepší kabel, nebo plyn

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Richard Muller
Zdroj: Profimedia

Richard Müller je populární slovenský zpěvák. Nějaký čas vystupoval se skupinou Banket, pak se ale vydal na sólovou dráhu, které se věnuje dodnes. A ačkoli nyní má poměrně spokojený život, v minulosti bojoval s mnoha démony, kteří ho dohnali až k myšlenkám na sebevraždu.

V roce 2006 kvůli psychickým problémům ohlásil konec své kariéry, uvádí Žena Aktuálně. Nakonec ale komplikace i za pomoci své rodiny překonal a vystupuje dodnes.

V současné době má na pódiu křeslo, které mu pomáhá překonat jeho fyzické zdravotní problémy.

Operace kotníku

Na začátku letošního roku podstoupil Richard komplikovanou operaci kotníku. Nejprve si nohu léčil sám doma, lékaři ale nakonec rozhodli, že je třeba složitý zákrok. Po něm se objevily další komplikace a zpěváka čeká další reoperace.

„Mám křesílko, nikoli takovou tu barovou židličku. A písničky jsou stále stejně dobré. S výjimkou sedění na křesle je všechno tak, jak bylo,“ popisuje podle iDNES hudebník své koncertování.

Jinak je zpěvák spokojený, to i díky své rodině. Jeho dcera Ema žije v Paříži a věnuje se módě. S její matkou Soňou Müllerovou se rozvedl v roce 2001. Teď žije s partnerkou Wandou Wolfovou, s níž má syna Markuse.

Deprese a myšlenky na sebevraždu

Byly doby, kdy na tom byl Müller sychicky velmi špatně. V 90. letech začal užívat drogy, a v roce 2000 dokonce vystoupil na jednom z koncertů nahý a dožadoval se pervitinu.

V roce 2006 pak přiznal, že byly chvíle, kdy přemýšlel i o sebevraždě. „Kokain ve mně vyvolával nenormální stavy úzkosti a sebevražedné stavy. Jednoho dne jsem si řekl, že se to už nedá vydržet, a rozhodl jsem se s tím skoncovat. Další dva dny jsem škrábal zeď a vážně jsem uvažoval, zda je lepší kabel, nebo plyn,“ cituje hudebníka server Sedmička.

Problémy s drogami vedly k tomu, že se hudebník rozvedl se svou první ženou. V životě mnoho věcí pokazil a musel pracovat na své nápravě.

Dnes spousty rozhodnutí lituje, nakonec ale nejhorší démony svého života překonat dokázal.

Zdroj: Extra, Deník, iDNES, Žena Aktuálně, Sedmička

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články