Richard Gere v Pretty Woman vůbec nechtěl hrát. Zlomila ho až finta neodolatelné Julie Roberts

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
pretty woman gere roberts
Zdroj: Profimedia

Pretty Woman – to je film, který kdo neviděl, jako by nebyl. Je to romantická komedie, kterou milují lidé po celém světě a rádi se na ni podívají právě o Vánocích. Navíc letos slaví 31 let od premiéry.

Najít ty správné herce do dvou hlavních rolí ale bylo pro režiséra Garryho Marshalla velkým oříškem. Původně se totiž vůbec nemělo jednat o komedii, název filmu byl 3000, což značilo částku, kterou měla dostat prostitutka zaplaceno.

Nejdříve vyhazov, poté se stala hvězdou

„V původním scénáři na mě Richard hodí peníze a odjede. To měla být poslední scéna filmu,“ uvedla Julia Roberts pro Smooth Radio. Svou roli sice získala dříve než Richard Gere, následně ale o šanci přišla, protože scénář se prodal společnosti Disney, která z filmu chtěla mít romanci.

Garry Marshall ale nakonec dal mladé zrzce šanci, čehož později vůbec nelitoval. Pro tvůrce filmu bylo mnohem těžší najít správného herce do role Edwarda, který si najme do hotelového pokoje prostitutku. Jak Richard Gere přiznal, do této role se mu nechtělo.

„Ani v tom původním scénáři tam pro mě nebylo co hrát,“ svěřil se před natáčením s tím, že měl již za sebou hlavní roli ve filmu Americký gigolo. Tento svět už ho tolik nelákal a rozhodl se roli nevzít. Nakonec ho ale přemluvila sama herečka.

Chemie zafungovala, ale nakonec musela herce Julia přemlouvat

Mezi herci zafungovala chemie na první pokus. Richard přiznal, že byl Julií naprosto okouzlen, že ani nevnímal režiséra, který stál kousek od nich. Budoucí herecký pár pak nechal chvíli o samotě a vytratil se na toaletu, ze které se již nevrátil. Richard pak prozradil, že ani poté si nebyl jistý, zda roli vezme.

„Zamilovali jsme se do sebe v podstatě hned, bylo to moc hezké. Ale abych byl upřímný, pořád jsem nevěděl, jestli roli vezmu. Flirtovali jsme a smáli se společně, když v tom volal Gerry a zeptal se mě krátce, jak to jde,“ vzpomíná herec. Julia při jeho nerozhodnosti pak udělala důležitý krok, který rozhodl.

Julia totiž napsala na kousek papíru: „Prosím, řekni ano.“ Poté ho podala Richardovi, který do telefonu bez dalších slov oznámil, že tuto roli nakonec bere. Pro oba se role ve filmu Pretty Woman stala takovou, na kterou nikdy nezapomenou a která je dostala do hereckých výšin.

Oba herci se navíc od dob natáčení stali dobrými přáteli a Gere fanouškům prozradil, jaká scéna je jeho nejoblíbenější: „Když se Julia prochází po bulváru v těch slavných šatech a v bláznivých botách. Hodně jsme se nasmáli. Celý ten outfit byl jen o jejích nohách.“

Zdroj: Smooth Radio

Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články