Richard Gere šlápl v mládí s účesem na Jágra pěkně vedle. Na tohle by vás Edward z Pretty Woman nesbalil

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
richard gere
Zdroj: Profimedia

I mistr tesař se utne. Známý americký herec je ve světě filmu proslulý především díky rolím elegantních mužů. V minulosti však párkrát šlápl vedle ve výběru účesu. Richard Gere se totiž kdysi inspiroval u našeho slavného hokejisty a dal svým vlasům volnost.

Z rodiny pojišťovacího agenta, který se svou manželkou zplodil celkem pět dětí, vzešla i jedna velká hollywoodská hvězda.

Richard Gere se narodil v roce 1949 a odjakživa ho to táhlo k hudbě. Hrál na několik hudebních nástrojů, zaručeně nejlépe mu to šlo na klavír. K hudbě později přidal i pohyb. Jeho dalším velkým koníčkem se stala gymnastika.

Umělecká duše v něm byla od dětství

Nakonec propadl divadelnímu umění. Na vysoké škole sice studoval filozofii, ale po dvou letech se rozhodl naplno věnovat své nové vášni, a to hraní. Na filozofii se přece jenom nevykašlal. Později totiž odcestoval do Indie a jeho vášní se stal buddhismus.

Začínal v divadle a první hlavní roli ztvárnil v muzikále Pomáda. Prestižní ocenění si ale odnesl až koncem sedmdesátých let za ztvárnění homosexuální oběti holocaustu v broadwayské inscenaci Bent.

Hvězdné devadesátky

V sedmdesátých letech se začal objevovat také před filmovou kamerou. Postupně se mu dostávalo více a více příležitostí. V roce 1980 si v krimi dramatu Americký gigolo zahrál rovnou hlavní roli. Úspěšný a kritiky oceněný byl také film Důstojník a džentlmen.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Richard Gere (@richardgereofficial)

Rozhodně největší slávu mu přinesla role miliardáře Edwarda Lewise v romantickém filmu Pretty Woman. Po boku Julie Roberts zazářil a stal se z něj miláček žen po celém světě. V roli elegána na úrovni mu to velmi slušelo. O rok později se oženil se supermodelkou Cindy Crawford.

Ne vždy mu to slušelo

I taková hvězda ale umí občas překvapit a totálně změnit image. Na jednom ze snímků, které Richard nedávno sdílel na svých sociálních sítích, vypadá naprosto jinak, než ho známe.

S účesem na Jágra, strništěm, kroužkem v uchu a podivnými slunečními brýlemi rozhodně nepřipomíná elegána, kterého známe z filmů. Už tehdy se mu ale ve vlasech objevovaly šediny.

Dnes je šedivý úplně, ale rozhodně mu to neubralo na jeho image. I v jednasedmdesáti letech stále působí dojmem pravého gentlemana a přesně tyto role mu vždy nejvíce šly.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články