Pýcha a předsudek: Pan Darcy shodil dlouhé kotlety. Dnes vypadá ještě lépe než v době natáčení

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
David Matthew Macfadyen
Zdroj: Profimedia

Už více než patnáct let uplynulo od natočení známého historického snímku Pýcha a předsudek. Po boku krásné Keiry Knightley tehdy zazářil méně známý Matthew Macfadyen. Kam se po natáčení poděl a jak dnes vypadá?

David Matthew Macfadyen se narodil v roce 1974 v Anglii. Po své matce, která byla herečkou, zdědil herecký talent, který později dokázal využít.

Procestoval svět

Jeho otec zastával vysokou pozici v jisté ropné společnosti a kvůli jeho práci se Matthew jako malý často stěhoval.

Studoval v Anglii, Skotsku a také v daleké Indonésii. Nakonec se ale vrátil do Anglie, kde absolvoval Královskou akademii dramatických umění.

Stal se z něj divadelní herec, ale příležitost dostal také před filmovou kamerou. Poprvé se objevil ve filmovém zpracování novely Na Větrné hůrce v roce 1998.

David Matthew Macfadyen

Zdroj: Profimedia.cz

Historické postavy mu vždy šly

Následovaly další role, a to především v britských seriálech. Při natáčení MI5 se seznámil se svou manželkou Keeley Hawes.

Průlomovou rolí pro něj bylo ztvárnění postavy charismatického pana Darcyho ve filmovém zpracování další klasiky Pýcha a předsudek.

Dlouho váhal, než roli přijal, ale neudělal chybu. V historickém snímku si užil natáčení v kostýmech ze sedmnáctého století. I díky nim byl film nominován na Oscara.

Seriály jsou jeho hlavní pracovní náplň

Od té doby vévodí spíše britským seriálům a ve filmech se objevuje sporadicky. V roce 2012 si zahrál opět v historickém snímku Anna Karenina.

Šestačtyřicetiletý herec už dávno nenosí delší vlasy a kotlety, jako měl pan Darcy. S manželkou si užívají rodinný život a vychovávají spolu tři děti.

Autor: Karolína Stoczková

Související články