První milenku Karla Gotta ubodali na schodech. Olgu Svobodovou si chtěl zpěvák dokonce vzít

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Karel Gott
Zdroj: Profimedia

Olga Svobodová byla začínající zpěvačkou a hvězdou klubu Alfa, ve kterém začal vystupovat i mladý a neznámý Karel Gott. Slovo dalo slovo a z jedné noci se stal roční románek. Gott si chtěl zpěvačku dokonce vzít, ale zatímco jeho kariéra stoupala, její padala až na úplné dno. Její život skončil více než tragicky.


Karel Gott byl idolem mnoha žen a každá se snažila jej získat pro sebe. I kdyby to mělo být jen na chvíli. Byly ale i ženy, které na to šly rázně a dostaly, co chtěly. Jednou z nich byla Olga Svobodová, první Gottova milenka.

Jeho doktorka a učitelka

„Byla jako cikánka. Havraní vlasy, velká prsa, živočišná… Pro nás mladé kluky ideál krásy,“ popsal ji muzikant Josef Krajník pro Aha!

A tato krásná žena si to jednou nakráčela k tehdy ještě nezkušenému mladému Karlu Gottovi po jeho vystoupení v klubu Alfa a řekla mu: „Teď ještě půjdeme ke mně!“

A tím začal v roce 1962 jejich milostný románek. Na rozdíl od ostatních zpěvákových vztahů byste však o tomto nic nedohledali. Neexistují žádné jejich společné fotky, jen vzpomínky.

Důvod je prostý. Gottova hvězda teprve stoupala a média tehdy ještě nebyla všude jako dnes. „Byla něco mezi mou zkušenou doktorkou a učitelkou,“ přiznal po pár letech Gott.

A aby nikdo nezůstal na pochybách v tom, že to byla právě ona, kdo Gotta zaučil v intimním směru, dodal zpěvák: „Zcela s důvěrou jsem se mohl svěřit do jejích rukou. Kdybych ji nepoznal, určitě by můj vývoj probíhal zpomaleněji.“

Dle zpěvákovy knihy Když milenky pláčou si ji dokonce chtěl vzít, ale rozmluvil mu to jeho přítel Eduard Parma.

Smutný konec

Kdyby si svůj románek prožili o několik desítek let později, o Olze by se všude psalo, a to by jí zajistilo slávu. Jak již ale bylo uvedeno, tak o jejich vztahu nejsou žádné záznamy.

A tak zatímco Gott se stával slavným, nastoupil v roce 1963 do Semaforu a vztah ukončil, hvězda Olgy pohasínala, až nakonec tragicky uhasla.

Z potenciální hvězdy se stala domovnice, která propadla alkoholu. Právě tato práce se jí stala osudnou, když při umývání schodů pustila do domu bandu výrostků.

Ti se začali chovat nevhodně a Olga se s nimi dala do sporu. Parta chlapců však byla nejspíše pod vlivem drog a spor ukončili tak, že Olgu ubodali.

Zdroj: Aha!, Kafe, Extra

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články