Přítel Jiřiny Bohdalové je ve vězení. Slovenského milionáře sledovala policie už dlouho

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
jirina bohdalova
Zdroj: Nextfoto

Herečka Jiřina Bohdalová byla několikrát spojována se slovenským milionářem Ľubomírem Fockem, který ale v úterý skončil ve vězení. Je to její milovaný přítel, i když jejich vztah nikdy oficiálně nepotvrdila.

Focko měl figurovat v zakázkách s radioaktivním odpadem, které měly být zmanipulované. S touto informací přišly Seznam Zprávy, které se pak snažily dopátrat názoru české herečky. Ta se ale ke kauze vůbec vyjadřovat nechtěla. Jejich vztah tak může hodně utrpět.

Pro herečku to musí být obrovský šok

I když vztah ani nejen nepotvrdil, několikrát spolu viděni byli a herečka také o jejich vzájemných sympatiích často vtipkovala. Bohužel to vypadá, že se teď nějakou dobu neuvidí, protože Focko má mít prsty ve zmanipulovaných zakázkách. Policie ho sledovala už nějakou dobu.

Nakonec došlo k obvinění a policie ho poslala do vazby. Podle policejní zprávy měl být jedním z hlavních lidí, kteří dokázali ovlivnit státní tendry. Slovenský milionář je ve vězení již od úterý, napsal Expres.

Fockova přítelkyně Jiřina Bohdalová se ale s nikým bavit nechtěla. „Nezlobte se, já o tom doopravdy nic nevím,“ uvedla, protože byla vyvedená z míry novou skutečností. Focko přitom vlastní společnost ADD CZ a na Slovensku také vedl síť supermarketů Carrefour.

Zakázky byly zmanipulované hned několikrát

Zmanipulované zakázky měly být od Správy úložišť radioaktivních odpadů. Do čela této organizace měl Focko dosadit Jana Prachaře, přes kterého nakonec všechny zakázky šly. Podle policie se tak mělo stát opakovaně. Za to hrozí Fockovi až 8 let ve vězení.

Kromě Focka si ale obvinění vyslechlo ještě několik dalších lidí. Podnikatel Jakub Němeček se také na tendrech podílel. Miroslav Petříček je dalším člověkem, který patřil do jejich „party“. Do té patřila také Lucie Bohátková, která je stíhaná na svobodě.

K celé kauze se nechtěl vyjadřovat ani Petr Kučera, ředitel firmy SG Geotechnika, ve které Bohátková pracovala ve funkci obchodní ředitelky. „V tuto chvíli se k proběhlým událostem nebudu nikterak vyjadřovat.“ Jiřina Bohdalová už nereaguje na zprávy ani na telefonní hovory.

Zdroj: Seznam zprávy, Expres

Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články