Priscilla Presley: Elvis se do ní zamiloval, když jí bylo 14. Rozvedli se, přesto ale zůstali přáteli a jeho smrt ji zdrtila

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Priscilla Presley
Zdroj: Profimedia

Snímek s názvem Priscilla je v současné době velmi diskutovaným. V předpremiéře se objeví na letošním festivalu v Karlových Varech. Film popisuje osud Priscilly Presley, která se ve 14 letech seznámila s o 10 let starším zpěvákem a později se stala jeho ženou.

Šťastného konce se sice pár nedočkal, jejich příběh ale přesto patří k velmi zajímavým. V roce 1959 teprve čtrnáctiletá dívka poznala v západním Německu, kde sloužil v armádě, Elvise Presleyho. Jemu bylo 24 a už tehdy byl dobře známý.

Nevěřil jejímu věku

Když se s hudebníkem poprvé Priscilla setkala, pokoušel se ji prý celý večer okouzlit. Když se jí zeptal, kolik jí je, nevěřil její odpovědi.

„Všimla jsem si, že čím méně reaguji, tím víc se snaží. Nemohla jsem uvěřit, že se na mě snaží udělat dojem Elvis Presley,“ citoval server Vanity Fair slova, která dívka pronesla v roce 1985. Zpěvák si dívku oblíbil a pozval ji na další večírky. Na některých si dokonce vyhradili pár chvil pro sebe.

Ačkoli rodičům se vztah dívky se starším zpěvákem nelíbil, Elvis a Priscilla se do sebe zamilovali. Když se později zpěvák nemohl s dívkou vídat, přesvědčil její rodiče, aby se přestěhovali blíž, aby s ní mohl být častěji. Přestože spolu byli velmi často, podle slov Priscilly až do svatby mezi nimi k ničemu nedošlo.

Jak to skončilo

V roce 1966 požádal Elvis dívku o ruku. Navlékl jí prsten s 3,5karátovým diamantem obklopeným dalšími 20 diamanty, píše web People. Po 9 měsících od svatby se páru narodila dcera. Mnoho lidí si tak myslí, že se vzali, protože byla Priscilla těhotná. Ona ale tvrdí, že to bylo opačně, že otěhotněla až po obřadu.

Bohužel se brzy ukázalo, že je Elvis velký sukničkář. Jeho zálety brzy začaly lézt mladší manželce na nervy. Elvise tedy opustila a v roce 1973 se rozvedli. Od soudu ale odcházeli držící se za ruce, popsal web Biography s tím, že mezi nimi zůstalo přátelství.

Elvis zemřel v roce 1977. Oficiální příčinou jeho smrti byl infarkt. Jeho bývalou ženu jeho smrt zdrtila, vídali se totiž a on jakožto otec projevoval velký zájem o společnou dceru. Priscille je dnes 79 let. Věnuje se herectví a podnikání a velmi dobře si uvědomuje, že ji vztah s Elvisem ovlivňuje dodnes.

Zdroj: US Magazín, Britannica, Vogue, Vanity Fair, People, Daily Mail, Biography, Cosmopolitan

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články